طرز تهیه لازانیا با بادمجان فوق العاده خوشمزه با گوشت و سس بشامل

طرز تهیه لازانیا بادمجان

 

یکی از لازانیا های بسیار خوشمزه می باشد که داخل آن از بادمجان استفاده شده است و طعم فوق العاده ای به لازانیا می دهد و به دلیل وجود بادمجان دارای خواصی همچون ویتامین c و k است. کمتر کسی هست که از طعم و مزه لازانیا لذت نبرد و عاشق آن نباشد. لازانیا یکی از لذیذ ترین غذاها در بین کودکان و حتی بزرگان می باشد به ویژه با گوشت و بادمجان که طعم لذیذی دارد و به خصوص برای کسانی که عاشق بادمجان هستند بسیار عالی و فوق العاده می باشد. این لازانیای خوشمزه را می توانید در مهمانی ها و دورهمی های خود تهیه کنید و لذت ببرید. امروز قصد داریم طرز تهیه لازانیا با بادمجان و گوشت را در پارسی دی به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم 

گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
لازانیا۱ بسته
قارچ۱ بسته
فلفل دلمه۱ عدد
بادمجان۲ عدد
پنیر پیتزا۲۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
رب گوجه فرنگی۳ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، آویشنبه میزان لازم

مواد لازم برای تهیه سس لازانیا

کره۱۰۰ گرم
آرد سفید۲ ق غذا خوری
شیر یا آب۱.۵ لیوان
فلفل قرمز، فلفل سیاه، آویشبه مقدار لازم
نمکنوک ق چای خوری

طرز تهیه لازانیا با بادمجون و گوشت

مرحله اول آماده سازی مواد

ابتدا بادمجان ها را بشورید و با پوست کن یا چاقو پوست آن ها را بگیرید و داخل صافی بزارید و روی آن ها نمک بریزید تا تلخی بادمجان ها گرفته شود. ۳۰ دقیقه کنار بگذارید. پیاز را بشورید و پوست آن را بگیرید و روی تخته برش آن ها را نگینی خرد کنید. قارچ ها را هم بشورید و پوست نازک روی قارچ را بگیرید و آن ها را به صورت ورقه ای نازک با نگینی خرد کنید. فلفل دلمه را بشورید و سر آن را بگیرید و روی تخته برش نگینی خرد کنید. همه مواد را کنار بگذارید. سپس بادمجان ها را بشورید تا نمک اضافی آن شسته شود. و روی دستمال قرار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. آن ها را روی تخته برش به صورت ورقه ای از وسط برش دهید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در تابه مناسب مقداری روغن بریزید و روی شعله ملایم اجازه دهید تا گرم شود. سپس پیاز های نگینی خرد شده را داخل روغن بریزید و تفت دهید تا سبک شود و رنگ آن کرم شود. گوشت چرخ کرده را به مواد اضافه کنید و با پیاز تفت دهید تا گوشت ها از خامی خارج شود. سپس زرد چوبه و فلفل سیاه را به گوشت بزنید و مواد را هم بزنید. سپس همه مواد خرد کرده را که شامل فلفل دلمه و قارچ می باشد به مواد به همراه رب گوجه فرنگی اضافه کنید تا مقداری آن ها تفت داده شوند و از خامی خارج شوند و پخته شوند. رنگ رب باز شود.

مرحله سوم: تفت دادن بادمجان ها

در تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس بادمجان ها را روی تابه بچینید تا دو طرف آن ها سرخ و نرم شود. بعد از اینکه رو طرف بادمجان ها طلایی شد آن ها را روی دستمال کاغذی بچینید تا روغن اضافی آن گرفته شود. آن ها را کنار بگذارید.

مرحله چهارم: تهیه سس لازانیا

برای تهیه سس قرمز لازانیا می توانید رب گوجه را در کاسه بریزید و آن را با آب جوش باز کنید و با همزن دستی هم بزنید و آویشن و فلفل قرمز به رب اضافه کنید. برای تهیه سس سفید لازانیا، ابتدا در تابه ای گود کره را با حرارت ملایم ذوب کنید. سپس آرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید و تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود. سپس شیر را به آرد اضافه کنید و مداوم هم بزنید و ادویه ها را اضافه کنید. بعد از رقیق شدن سس، شعله را خاموش کنید و کنار بگذارید.

مرحله پنجم: طرز پخت ورقه لازانیا

در قابلمه مناسب مقداری آب بریزید و آن را روی شعله زیاد قرار دهید. بعد از به جوش آمدن ورقه های لازانیا را به آب جوش اضافه کنید تا نرم شود و بپزد. بعد از ۵ دقیقه در صورت پخته شدن آن ها ورقه ها را آبکش کنید تا آب اضافی آن خارج شود و روی ورقه ها آب سرد بریزید تا آن ها بهم نچسبد.

مرحله آخر: پخت لازانیا

فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. سپس با قلم مو آشپزی سطح پیرکس را چرب کنید و یک ردیف ورقه لازانیا را داخل پیرکس بچینید و تا کل سطح ظرف پر شود. روی ورقه ها بادمجان را قرار دهید. سپس مواد گوشتی کنار گذاشته را روی آن ها بریزید و با قاشق مواد را صاف کنید. حالا نوبت پنیر پیتزا و سس می باشد. کل سطح مواد را پنیر بریزید و سس را با قاشق روی پنیر ها بریزید. این مرحله را آن قدر تکرار کنید تا بادمجان و مواد گوشتی تمام شود. لایه آخر لازانیا را پنیر ریخته و داخل فر به مدت ۳۰ دقیقه با دمای ۱۷۰ درجه بگذارید تا آماده شود. بعد از این زمان لازانیا بادمجان آماده می باشد. نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت لازانیا گوشت و بادمجان

  1. می توانید بادمجان ها را سرخ نکنید و روی آن ها روغن بزنید و داخل فر سرخ کنید.
  2. برای اینکه بادمجان ها روغن کمتری ببرد می توانید به بادمجان ها کمی ماست بزنید.
  3. می توانید از پنیر ورقه ای یا پنیر چدار استفاده کنید.
  4. لازانیا بعد از خارج کردن از فر بلافاصله سرو نکنید و صبر کنید تا کمی خنک شود.

همچنین ببینید

از
5
دیدگاه