طرز تهیه مربای گردو تازه و درسته خوشمزه با شکر و جوهر لیمو

طرز تهیه مربای گردو

 

یکی از انواع مرباها می باشد که همین طور که از نامش مشخص است از گردو تهیه شده و بسیار مقوی و خوشمزه می باشد و برای شروع یک صبحانه خوشمزه و جذاب بسیار مناسب است. شما به دلخواه می توانید گردو ها را در اندازه دلخواه خرد کنید و با آن یک مربای خوشمزه تهیه کنید. گردو برای پوست و مو و بدن بسیار مفید است و منبع خوبی برای کسانی است که کم خونی دارند. گردو برای سلامت قلب بسیار مفید است و همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت مغز نیز موثر است. امروز در پارسی دی مربای گردو تازه و درسته با شکر و جوهر لیمو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

گردو۲ کیلوگرم
شکر۱ کیلوگرم
آب۲ پیمانه
جوهر لیمو۱/۲ ق چای خوری

طرز تهیه مربای گردو تازه و درسته با شکر

مرحله اول: آماده سازی گردو

ابتدا پوست تازه گردو را بگیرید و بعد بشکنید و پوست سخت آن را جدا کنید و گردو ها را برای یک ساعت داخل آب سرد قرار دهید آبکشی کنید و بعد داخل آبجوش قرار دهید و بعد از ۱ الی ۲ دقیقه آبکش کنید و پوست نازک پرده گردو را نیز به راحتی خارج کنید.

مرحله دوم: تهیه شربت

شکر را به همراه ۲ پیمانه آب داخل قابلمه مورد نظر ریخته و بگذارید تا دانه های شکر حل شود سپس گردو های آماده شده را داخل آب و شکر قرار دهید و حرارت را کم کنید که گردو ها خوب پخته و نرم شوند.

مرحله سوم: قوام آمدن

حرارت را ملایم کنید تا مربا کم کم قوام پیدا کنید و هر از چند گاهی هم بزنید که گردوها یکنواخت پخته شوند بعد از حدود ۴۰ دقیقه که از زمان پخت گذشت باید جوهر لیمو را اضافه کنید می توانید به جای آن از ۱ عدد آب لیموترش تازه نیز استفاده کنید.

مرحله چهارم: تهیه مربا گردو

اگر از جوهر لیمو استفاده می کنید آن را با ۱/۴ پیمانه آب سرد حل کنید سپس به مربا اضافه کنید و برای ۵ دقیقه بگذارید تا بجوشد سپس حرارت را خاموش کنید و بگذارید با درب باز قابلمه مربا خنک شود سپس داخل شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مربای گردو خشک و تازه

  1. شما هم از گردو تازه و هم گردو خشک می توانید استفاده کنید.
  2. مربا باید کاملا سرد شده باشد سپس داخل شیشه بریزید و در یخچال قرار دهید.
  3. این مربا در ظرف شیشه ای و در یخچال به مدت ۱ سال ماندگاری دارد.
  4. دقت کنید مربا کاملا قوام پیدا کند سپس آن را خاموش کنید وگرنه باعث شکرک زدن می شود.
  5. جوهر لیمو یا آب لیموترش مانع شکرک زدن می شود.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه