طرز تهیه پلو سبزیجات خوشمزه بدون گوشت مرحله به مرحله

طرز تهیه پلو سبزیجات

یک پلوی ترکی می باشد که از گوشت در تهیه آن استفاده نمی شود و به صورت گیاهی این پلو تهیه می شود و از دانه برنجی ماکارونی در تهیه آن استفاده می شود و در کنار یک خورشت مرغ خوشمزه بسیار جذاب است این پلو را می توانید به تنهایی نیز سرو کنید. در تهیه این پلو از گوشت استفاده نشده و برای گیاه خوارانی که برنج مصرف می کنند نیز بسیار مناسب است و اگر این نوع ماکارونی را پیدا نکردید می توانید از رشته سوپی نیز استفاده کنید. امروز در پارسی دی پلو سبزیجات خوشمزه بدون گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

برنج۲ پیمانه
پیاز۱ عدد
ماکارونی دانه برنجی یا رشته سوپی۲/۳ پیمانه
سیر۳ حبه
نخود فرنگی۱/۲ پیمانه
فلفل دلمه رنگی۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، تخم گشنیز، پاپریکابه مقدار لازم

طرز تهیه پلو سبزیجات

1مرحله اول: تفت دادن پیاز و سیر

ابتدا برنج را از قبل خیس کنید سپس پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه به همراه کمی روغن تفت دهید تا سبک شود سپس سیر را نیز پوست گرفته و رنده ریز بزنید و به همراه پیاز تفت دهید تا عطر سیر بلند شود.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادام فلفل دلمه را نگینی ریز خرد کنید به همراه دیگر مواد تفت دهید تا فلفل دلمه نرم شود سپس نخود فرنگی را نیز اضافه کنید می توانید از کنسرو نخود فرنگی استفاده کنید و یا خود در خانه آن را بخارپز کنید و در ادامه ادویه ها را اضافه کنید و مواد را از روی حرارت بردارید.

3مرحله سوم: جوشاندن برنج

برنج را که از قبل خیس کرده داخل قابلمه بریزید و به همراه کمی نمک و روغن یا کره بگذارید تا به جوش بیاد.

4مرحله چهارم: سرخ کردن ماکارونی

در ادامه داخل یک تابه روغن ریخته و ماکارونی دانه برنج را سرخ کنید تا قهوه ای رنگ شود می توانید از رشته سوپی نیز استفاده کنید سپس از صافی رد کنید و به برنج در حال جوش اضافه کنید.

5مرحله پنچم: تهیه پلوی سبزیجات

در ادامه بگذارید تا برنج به جوش بیاد و آن را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ مورد نظر قرار دهید سپس برنج را ریخته و به آن از مواد سبزیجات اضافه کنید و هم بزنید تا مواد و برنج تمام شود سپس پلو سبزیجات را برای ۴۰ دقیقه دم بگذارید سپس به همراه خورشت دلخواه و یا سبزیجات دیگر میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه پلو سبزیجات خوشمزه

  1. به دلخواه می توانید ذرت یا قارچ یا کدو نیز به مواد پلو اضافه کنید.
  2. اگر برنج را با طعم آب مرغ بپزید بسیار خوشمزه تر خواهد شد.
  3. این پلو را به همراه خوراک مرغ یا بیف استراگانف نیز می توانید سرو کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه