طرز تهیه کیک ماست و لیمو پوک و خوشمزه با پف زیاد مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک ماست و لیمو

 

یکی از کیک های بسیار خوش طعم و نرم است که با بوی لیمو عطر دو چندان به خود گرفته است و به دلیل استفاده از ماست بافت نرم و لطیف دارد برای تهیه این کیک باید از لیموی تازه استفاده کنید زیرا لیموهای صنعتی عطر و طعم خاصی ندارند و مزه این کیک را خراب می کنند و اما ماست باید از ماست چیکده استفاده کنید و ماست آبکی مناسب این کیک نیست برای تزئین می توانید کمی پودر قند الک شده یا کمی سس لیمویی یا خامه به دلخواه استفاده کنید و برای یک عصرانه و دورهمی آن را آماده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک ماست و لیمو پوک و خوشمزه با پف زیاد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

آرد۱ پیمانه
تخم مرغ۳ عدد
شکر۱ پیمانه
آبلیموی تازه۱/۳ پیمانه
ماست پر چرب۱ پیمانه
روغن مایع۱/۲ پیمانه
زست لیمو۱ ق چای خوری
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری سر پر

مواد لازم برای شربت مخصوص

شکر۱/۲ پیمانه
زست لیموترش۱ ق چای خوری
آب۲/۳ پیمانه
آبلیمو تازه۲ ق غذا خوری

طرز تهیه کیک ماست و لیمو پوک با پف زیاد

مرحله اول: هم زدن تخم مرغ

ابتدا تخم مرغ را به همراه شکر داخل یک کاسه ریخته و با دور متوسط همزن به مدت ۷ دقیقه مواد را هم بزنید تا تخم مرغ ها کرم رنگ و حجیم شود سپس در ادامه روغن مایع و بعد ماست را اضافه کنید و با افزودن هر کدام ۱ دقیقه هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه مایه کیک

در ادامه آبلیمو تازه را اندازه کنید و اضافه کنید سپس زست لیمو یا همان رنده پوست لیموترش را نیز اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مواد مخلوط شوند سپس آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار کنید و روی مواد نیز الک کنید تا سبک شود سپس با دور کند همزن به مدت ۲۰ ثانیه هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود.

مرحله سوم: پخت کیک ماست و لیمو

در ادامه یک قالب به قطر ۲۳ سانت را چرب کنید و مواد کیک را داخل قالب ریخته و سه بار به سطح بکوبید سپس در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ در پنجره وسط قرار دهید و به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید تا پخته شود.

مرحله چهارم: تهیه شربت

وقتی کیک در حال پخت است شربت مخصوص را تهیه کنید برای تهیه شربت داخل یک قابلمه آب را بریزید و شکر را اضافه کنید هم بزنید تا شکر کمی حل شود سپس روی حرارت قرار دهید و تا دانه های شکر ذوب شوند سپس زست لیمو و لیموترش را اضافه کنید و بگذارید تا سس چند جوش بخورد کمی غلیظ شود.

مرحله پنجم: تهیه کیک ماست و لیمو

کیک را از فر خارج کنید و با کمک یک سیخ چوبی سوراخی روی کیک ایحاد کنید و حالا با قاشق به آرامی از شربت روی کیک ریخته و بگذارید تا ۱۵ دقیقه بماند سپس روی دیس برگردانید و به دلخواه تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک ماست و لیمو

  1. می توانید برای تزئین از سس لیمویی استقاده کنید.
  2. برای فر برقی و توستر دما ۱۶۰ تنظیم شود.
  3. با توجه به فرهای مختلف ممکن است زمان پخت متغییر باشد پس حتما کیک را با خلال دندان چک کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه کیک ماست و لیمو پوک و خوشمزه با پف زیاد مرحله به مرحله
3 (60%) 4 votes