طرز تهیه تانتونی گوشت و قارچ ترکیه خوشمزه و آسان با نان لواش

طرز تهیه تانتونی

 

یک نوع ساندویچ بسیار خوشمزه است که اصالت آن به کشور ترکیه باز می گردد و برای شهری بندری مرسین ترکیه می باشد که هم با مرغ و هم با گوشت تهیه می شود و در عین سادگی بسیار خوشمزه می باشد و در اصل با نان لواش و بسیار چرب و روغنی سرو می شود. این غذا در ترکیه بسیار محبوب است و بیشتر با گوشت گاو و گاهی گوشت بره تهیه می شود و این گوشت با ادویه ها طعم دار می شود و در کنار سبزیجات دیگر یک شام خوشمزه و راحت را برای شما تشکیل می دهند. امروز در پارسی دی تانتونی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
پیاز۲ عدد
گوجه۳ عدد
فلفل دلمه سبز۱ عدد
قارچ۸ الی ۷ عدد
نان لواشبه مقدار لازم
کرهبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پودر سیر، پول بیبربه مقدار لازم

طرز تهیه تانتونی گوشت ترکیه با نان لواش

مرحله اول: تفت دادن گوشت و پیاز

ابتدا پیاز را نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا پیاز ها سبک و طلایی شوند سپس گوشت چرخ افزوده و به آن کمی نمک و فلفل سیاه بزنید و با پیاز خوب تفت دهید تا گوشت سرخ و تغییر رنگ دهد.

مرحله دوم: افزودن قارچ و فلفل دلمه

قارچ ها را خوب بشورید و اسلایس کنید و به مخلوط فوق اضافه کنید و با گوشت تفت دهید در ادامه فلفل دلمه خرد شده را نیز اضافه کنید و تفت داده تا آب قارچ کشیده شود.

مرحله سوم: افزودن گوجه و ادویه

در ادامه گوجه ها را نگینی ریز خرد کنید و به مواد ساندویچ تانتونی اضافه کنید و تفت دهید تا گوجه کم کم نرم شوند در ادامه تمام ادویه ها را اضافه کنید و بگذارید مواد سرخ شود در انتها مقداری کره روی مواد بریزید و صبر کنید تا کره ذوب شود.

مرحله چهارم: تهیه ساندویچ گوشت تانتونی

نان لواش گرد را بردارید و روی مواد گوشتی بزنید تا کمی روغن مواد به نان جذب شود و بعد مقداری از مواد میانی در مرکز نان قرار دهید سپس پیاز دیگر را خلالی خرد کنید و با کمی سماق مخلوط کنید و روی مواد گوشتی بریزید و بعد نان را به صورت لقمه بپیچید و در فویل یا کاغذ روغنی قرار دهید به همین راحتی نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت ساندویچ تانتونی گوشت

  1. این غذا باید چرب و چیلی باشد پس بنا به ذائقه و رژیم غذایی خود کره را کم و زیاد کنید.
  2. بهتر است از نان دو لایه استفاده کنید تا پاره نشود.
  3. استفاده از سس دلخواه در کنار این تانتونی دلخواه است و می توانید از سس های مخلتف استفاده کنید.
  4. ادویه پول بیبر یک ادویه ترکی می باشد که در عطاری ها و یا مارکت ها وجود دارد و طعم و مزه خوبی به این ساندویچ می دهد.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه