طرز تهیه پیتزا با نان لواش خیلی ساده و خوشمزه بدون فر با مرغ یا گوشت

دستور پخت پیتزا با نان لواش

طرز تهیه پیتزا با نان لواش

 

پیتزا با نان لواش یکی از روش های بسیار خوشمزه و ساده برای تهیه پیتزا می باشد که روش خوبی برای تهیه پیتزا زمانی که شما زمان کافی برای تهیه نان پیتزا ندارید و می خواهید یک پیتزا سالم و خانگی داخل ماهیتابه تهیه کنید. این پیتزا اصلا حشک نمی شود و خیلی راحت و فوری است و دیگر نیازی به فر ندارید و نیازی نیست دو ساعت خمیر را آماده کنید در کمتر ۲۰ دقیقه یک پیتزای سالم و خانگی داشته باشید. شما می توانید این پیتزا را با انواع مواد های مختلف مانند گوشت یا مرغ یا سوسیس و کالباس تهیه کنید و کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پیتزا با نان لواش بدون فر در ماهیتابه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پیتزا با نان لواش

 • نان لواش نرم ۱ عدد
 • سس کچاب ۲ ق غذا خوری
 • پنیر پیتزا به مقدار لازم
 • مرغ یا گوشت چرخ کرده یا سوسیس و کالباس به مقدار لازم
 • ذرت پخته شده ۱/۴ پیمانه
 • فلفل دلمه ۱ عدد
 • قارچ ۵ عدد
 • فلفل سیاه، آویشن به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا با نان لواش در ماهیتابه بدون فر با مرغ یا گوشت یا سوسیس و کالباس

مرحله اول: آماده سازی مواد میانی

شما می توانید از مرغ ریش ریش شده یا خرد شده استفاده کنید. برای این کار مرغ را به همراه ۱ عدد پیاز و کمی ادویه بگذارید تا پخته شود و ریش ریش کنید یا می توانید سوسیس و کالباس را خرد کنید و کمی تفت دهید. اگر می خواهید از گوشت استفاده کنید باید گوشت را به همراه یک پیاز کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم: خرد کردن مواد

فلفل دلمه را بشورید و در اندازه ریز خرد کنید. قارچ ها را بشورید و اسلایس کنید و به همراه حرارت بالا تفت دهید تا آب قارچ کشیده شود. ذرت را می توانید خودتان در منزل بخارپز کنید و یا از کنسرو استفاده کنید که کاملا دلخواه می شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن

حالا باید تابه مورد نظر را کمی چرب کنید و نان لواش را در اندازه تابه برش بزنید و کف تابه قرار دهید و بعد سس کچاب را روی نان پخش کنید و بعد پنیر اضافه کنید و حالا نوبت اضافه کردن مرغ و یا کالباس و گوشت است و بعد قارچ و ذرت  و فلفل دلمه و در انتها کمی فلفل سیاه و آویشن روی مواد بریزید.

مرحله چهارم: پخت پیتزا با نان لواش در تابه

حالا باید این لایه ها را تکرار کنید یعنی دوباره نان لواش برش بزنید و روی مواد قبلی قرار دهید و بعد مواد مرغی و پنیر پیتزا و همین طور به هر تعداد که دوست دارید لایه ها را ادامه دهید و در انتها روی مواد را باید کمی آب اسپری کنید و با پنیر پیتزا کاور کنید و درب تابه را بسته و با شعله پخش کن از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید تا پنیر ذوب شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پیتزا با نان لواش فوری و خوشمزه بدون فر

 1. می توانید این پیتزا را در فر نیز تهیه کنید و با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۱۰ دقیقه زمان دهید تا پنیر ذوب شود.
 2. می توانید از هر موادی که دوست دارید برای لایه های پیتزا استفاده کنید.
 3. روی لایه آخر را حتما آب اسپری کنید تا خشک نشود.

همچنین ببینید 

از
12
دیدگاه