طرز تهیه ماهی کیلکا سوخاری ساده و خوشمزه با آرد و ماءالشعیر

طرز تهیه ماهی کیلکا سوخاری

 

یکی از انواع سوخاری بسیار راحت است که با خمیر بنیه ای کاور شده و در روغن داغ سرخ می شود. ماهی کیلکا سوخاری از نظر اقتصادی بسیار به صرفه و خوشمزه می باشد و از ویتامین و خواص ماهی نیز بهرمند است. این ماهی در دریای مازندران نیز به صورت اختصاصی صید می شود که دارای سه نوع می باشد معمولی، چشم درشت، آنچووی. آنها در طول روز به صورت گله حرکت می کنند و در شب متراکم می شوند. از خواص خوب ماهی کلیکا می توان به سرشار از ویتامین های A و D و E می باشد که برای بدن بسیار مفید است. امروز در پارسی دی طرز تهیه ماهی کلیکا سوخاری با آرد و ماءالشعیر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

ماهی کلیکا۱ بسته
زعفران۱ ق غذا حوری
آبلیمو۱ ق غذا حوری
نمک و فلفل سیاه و ادویه ماهی و پودر سیربه مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه خمیر بنیه

تخم مرغ۲ عدد
ماءالشعیر کلاسیک۱ پیمانه
بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری
آرد۲ پیمانه
نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه ماهی کلیکا سوخاری با آرد و ماءالشعیر

مرحله اول: آماده سازی ماهی

ابتدا باید ماهی کیلکا را پاک کنید. برای پاک کردن ماهی ابتدا سر ماهی را با دست جدا کنید و شکم ماهی را نیز باز کنید با یک فشار به ستون مهره و محتویات داخل شکم و دم را خارج کنید به همین راحتی شما ماهی کیلکا را فیله کردید.

مرحله دوم: مزه دار کردن ماهی

برای مزه دار کردن ماهی، فیله های ماهی را داخل یک کاسه ریخته و ادویه ها و زعفران و آبلیمو را اضافه کنید و با دست مواد را خوب هم بزنید تا ادویه ها به همه فیله ها برسد سپس درب ظرف را بگذارید و برای نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مرینیت شود.

مرحله سوم: تهیه خمیر بنیه

تخم مرغ ها را داخل کاسه شکسته و با همزن دستی بزنید تا از لختگی خارج شود سپس ادویه ها و نمک را اضافه کنید و مجدد هم بزنید در ادامه بیکینگ پودر و ماءالشعیر را اضافه کنید و کمی هم بزنید در انتها آرد را بریزید و حسابی مواد را مخلوط کنید باید غلظت مواد مانند ماست غلیظ باشد.

مرحله چهارم: تهیه ماهی کلیکا سوخاری

در ادامه داخل یک شیرجوش روغن ریخته تا داغ شود سپس ماهی کیلکا مزه دار شده را از یخچال خارج کنید و دانه دانه داخل خمیر بنیه بزنید و تکان دهید تا مواد اضافی آن بریزید سپس داخل روغن داغ انداخته و می بینید که خیلی سریع پف می کند خوب زیر و رو کنید تا ماهی طلایی شود در انتها روی دستمال روغن گیر قرار دهید سپس به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ماهی کیلکا سوخاری

  1. به دلخواه می توانید برای مرینت کردن ماهی از ادویه های دلخواه استفاده کنید.
  2. اگر خمیر بنیه سفت شد کمی ماء الشعیر بریزید و اگر رقیق بود از آرد بیشتر استفاده کنید.
  3. اگر تست کردید و مشاهده کردید خمیر ترد نیست کمی بیکینگ پودر مجدد به خمیر اضافه کنید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه