طرز تهیه کرانچی با پاستا خوشمزه، خانگی و ساده به روش بازاری

طرز تهیه کرانچی با پاستا

یکی از خوشمزه ترین میان وعده ها می باشد که خیلی راحت و سریع تهیه می شود و می توانید جایگزین پفک و چیپس و ... برای مهمانی و دورهمی کنید و مطمئن باشید بچه ها بشدت عاشق این غذا خواهند شد زیرا طعم و مزه بسیار خوبی دارد و با انواع سس ها بسیار جذاب تر می شود. شما به دلخواه می توانید از هر نوع پاستا فرمی که دوست دارید این کرانچی را تهیه کنید یکی از مهم ترین نکته های تهیه این پاستا این است که بگذارید خوب مغز پخت شود سپس کرانچی کنید. بهتر است ما با تغییر تغذیه های ناسالم و جایگزین کردن آن با مواد خانگی به رشد و تغذیه کودکان و خودمان کمک کنیم. امروز در پارسی دی طرز تهیه کرانچی با پاستا خانگی و ساده به روش بازاری را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

پاستا۱/۲ بسته
آرد۳ ق غذا خوری
روغن سرخ کردنیبه مقدار لازم
زردچوبه۱/۲ ق چای خوری
نمک، پودر پیاز، پودر سیر، پاپریکا، فلفل قرمز، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کرانچی

1مرحله اول: آماده سازی پاستا

ابتدا داخل یک قابلمه با گنجایش مناسب آب بریزید تا به جوش بیاد بعد از به جوش آمدن کمی نمک و زردچوبه بریزید و نصف بسته پاستا را داخل آب در حال جوش بریزید و اجازه دهید تا پاستا به خوبی مخلوط شود دقت کنید هر از چند گاهی مواد را زیر و رو کنید تا خوب هم بخورد و مغز پخت شود.

2مرحله دوم: آبکش کردن

وقتی پاستا ها به خوبی پخته شدن داخل آبکش ریخته و بلافاصله روی آن آب سرد بریزید و خوب آبکشی کنید و بگذارید کنار تا آب اضافی آن برود و کمی خشک شود و یا می توانید روی یک پارچه تمیز ریخته تا آب پاستا گرفته شود.

3مرحله سوم: سوخاری کردن

آرد سفید را داخل یک کاسه بریزید و تمام ادویه ها را به همراه نمک به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند سپس پاستا را داخل مواد مزه دار شده بریزید و هم بزنید تا پاستا به ادویه و آرد آغشته شود.

4مرحله چهارم: سرخ کردن پاستا کرانچی

در ادامه داخل یک شیرجوش یا قابلمه کوچک گود مقداری روغن ریخته تا داغ شود سپس پاستا های مزه دار شده را داخل روغن ریخته و هم بزنید تا طلایی و سرخ شود سپس روی دستمال روغن گیر بریزید و بگذارید تا روغن اضافی آن کشیده شود سپس به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه کرانچی خانگی با پاستا

  1. افزودن هر کدام از ادویه ها دلخواه است و می توانید کم و زیاد کنید.
  2. مغز پخت شدن پاستا یکی از نکته های تهیه این پاستا می باشد.
  3. شما می توانید ابتدا پاستا را در آرد بزنید و سرخ کنید سپس داخل ادویه بریزید و مزه دار کنید.
  4. پاستا لوله ای چون در زمان سرخ کردن بهم چسبیده نمی شوند یکی از گرینه مناسب این کرانچی می باشد.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه