طرز تهیه کوکی زنجبیلی خوشمزه و پرخاصیت با دستور تهیه آسان

کوکی زنجبیلی

یکی از کوکی های بسیار خوشمزه است که در سراسر دنیا تهیه می شود اگر شما طعم و مزه زنجبیل را دوست دارید مطمئن باشید عاشق مزه این کوکی خواهید شد شما می توانید این کوکی را با کمک کاتر در اشکال مختلف تهیه کنید. کوکی زنجبیلی یک میان وعده بسیار خوشمزه و جذاب به خصوص برای کودکان می باشد. اما از گدشته تاکنون زنجبیل به عنوان یک دارو برای انواع بیماری ها تجویز می شود و دارای خواص زیادی از جمله ضد التهاب، کمک به آسم و آلرژی، بهبود اگزما، درمان استفراغ و اسهال و محافظت از کبد می باشد. امروز در پارسی دی کوکی زنجبیلی بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

آرد۳۵۰ گرم
بیکینگ پودر۲ ق چای خوری
زنجبیلیک تکه (پودر زنجبیل ۲ ق چای خوری )
کره۱۰۰ گرم
پودر قند۱۸۵ گرم
عسل۳ ق سوپ خوری
تخم مرغ۱ عدد
آب۲ ق غذا خوری

طرز تهیه کوکی زنجبیلی

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار الک کنید سپس زنجبیل تازه را رنده یا پودر را با آرد و بیکینگ پودر مخلوط کنید.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در این دستور کوکی کره باید سرد باشد و نیاز نیست در دمای محیط گذاشته شود کره را خرد کرده و به مخلوط آرد اضافه کنید و با نوک انگشت کره را به خورد آرد بدهید.

3مرحله سوم: تهیه خمیر کوکی

در ادامه پودر قند را اضافه کنید و با نوک انگشت فقط مواد را مخلوط کنید عسل و تخم مرغ را نیز اضافه کنید خمیر باید بدون ترک باشد و اگر نیاز بود از آب گفته شده در دستور استفاده کنید و به تدریج به مواد اضافه کنید و مواد را با نوک انگشت ورز داده و داخل نایلون قرار دهید و به مدت نیم ساعت داخل یخچال بگذارید تا استراحت کند.

4مرحله چهارم: پخت کوکی زنجبیلی

خمیر را بین دو نایلون به قطر ۳ الی ۵ میل باز کنید و با کاتر دلخواه برش بزنید می توانید از مواد به اندازه گردو برداشته و در دست گرد کنید. سپس داخل سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداختید قرار دهید سپس در فر از قبل گرم شده به ۹ الی ۱۲ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا کوکی ها پخته شود بعد از خنک شدن به راحتی از روی کاغذ روغنی جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کوکی زنجبیلی

  1. نباید گرمایی دست به خمیر انتقال پیدا کند زیرا باعث می شود بعد از پخت کوکی سفت شود.
  2. از کف دست نباید برای ورز دادن خمیر استفاده کنید.
  3. اگر کوکی را قالب می زنید قالب را ابتدا در آرد سپس در خمیر بزنید تا نچسبد.
  4. بعد از پخت به دلخواه می توانید این کوکی را با رویال ایسینگ تزئین کنید.
  5. به دلخواه برای عطر و بو بیشتر می توانید کمی پودر میخک و جوز هندی بزنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه