طرز تهیه کوکی زنجبیلی کریسمس ساده و آسان با فر و بدون فر با تزئین

طرز تهیه کوکی کریسمس

 

یکی از کوکی های بسیار جذاب و خوشمزه می باشد که می توانید برای شب کریسمس تهیه کنید. کوکی ها در کریسمس بسیار محبوب هستند و یکی از پایه ثابت ترین ها در این شب هستند. اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید کوکی اولین بار در قره ۷ در شهر سیستان پخته شد سپس در کل دنیا رواج پیدا کرده است. اما با نزدیک شدن به کریسمس شما می توانید این کوکی ها را در مهمانی ها خود آماده کنید و با رویال آیسنگ تزئین کنید. اما مهم ترین نکته خرید یک قالب کریسمسی می باشد که بیشتر به شکل آدک یا درخت یا ستاره می باشد. شما می توانید آن را با رویال آیسنگ به شکل دلخواه در بیاورید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کوکی زنجبیلی کریمسس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

آرد سه صفر۲ و ۱/۳ پیمانه
جوش شیرین۱ ق چای خوری
پودر زنجبیل۱ ق چای خوری
پودر دارچین۱ ق چای خوری
کره نرم۱۲۵ گرم
شکر قهوه ای۱۰۰ گرم
زرده تخم مرغ۱ عدد
شیره انگور یا شربت بار یا سیروپ کاراملی۳ ق غذا خوری
نشاسته ذرت۱/۲ پیمانه

مواد لازم برای تزئین کوکی کریسمسی

پودر قند۱/۲ پیمانه
آب۱ الی ۲ ق غذا خوری
رنگ ژله ای دلخواهبه مقدار لازم

طرز تهیه کوکی کریسمسی با طعم زنجبیل

مرحله اول: آماده سازی مواد

در ابتدا آرد را به همراه جوش شیرین و زنجبیل و دارچین خوب مخلوط کنید و سه بار الک کنید و کنار بگذارید. می توانید کمی جوز هندی یا پودر میخک نیز به مواد اضافه کنید. کره را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید.

مرحله دوم:  هم زدن کره

در ادامه کره را به همراه شکر قهوه ای برای ۵ الی ۷ دقیقه هم بزنید تا کره حجیم و کرمی رنگ شود. در حین هم زدن حتما با لیسک دور کاسه را بگیرید تا کره به صورت یکنواخت هم بخورد. در ادامه زرده تخم مرغ را به همراه شیره انگوئر یا سیروپ دلخواه اضافه کنید. مجدد برای ۱ الی ۲ دقیقه هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه خمیر کوکی کریسمس

در ادامه نشاسته ذرت را اضافه کنید. حالا باید مواد خشک را اضافه کنید. در ابتدا باید نصف مواد خشک را اضافه کنید و با همزن مخلوط کنید و مابقی خمیر را کم کم اضافه کنید و تا جایی که خمیر کوکی نرم و لطیف شود و زمانی که در دست گلوله کنید باید یک خمیر بدون ترک به شما بدهید. خمیر را داخل نایلون قرار دهید و به مدت نیم ساعت در یخچال استراحت دهید.

مرحله چهارم: پخت کوکی کریسمس بدون فر

در ادامه تابه یا قابلمه مورد نظر را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود. خمیر را بین دو نایلون به ضخامت نیم سانت باز کنید. حالا با کاتر دلخواه برش بزنید. خمیر ها را روی سینی مورد نظر قرار دهید و سینی را برای ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود. یک سه پایه کوتاه داخل قابلمه قرار دهید و سینی را روی سه پایه گذاشته و درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه بگذارید تا پخته شود و بعد از خنک شدن از سینی جدا کنید.

مرحله پنجم: پخت کوکی کریسمس با فر

برای پخت در فر باید سینی را در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۲ دقیقه بگذارید تا کوکی ها پف کنند و پخته شوند سپس بعد از خنک شدن از سینی جدا کنید و صبر کنید تا کاملا سرد شود سپس تزئین را شروع کنید.

مرحله ششم: تزئین کوکی کریسمس

برای تزئین پودر قند را داخل کاسه ریخته و کم کم آب اضافه کنید تا جایی پودر قند به صورت خمیر نرم و لطیف شود. حالا مواد آیسنگ را داخل قیف ریخته و به دلخواه کوکی ها را تزئین کنید. می توانید به آیسنگ کمی رنگ ژله ای نیز بزنید.

فوت و فن های دستور پخت کریسمس زنجبیلی با رویال آیسنگ

  1. می توانید از شکلات آب شده و ترافل ها برای تزئین استفاده کنید.
  2. با این مقدار حدود ۲۰ الی ۳۰ عدد کوکی خواهید داشت.
  3. اگر به خمیر زیاد آرد بزنید خمیر خشک می شود.
  4. برای فر برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.

همچنین ببینید

طرز تهیه کوکی زنجبیلی کریسمس ساده و آسان با فر و بدون فر با تزئین
5 (100%) 1 votes