طرز تهیه پیاز سوخاری پنیری ساده، خوشمزه و پفکی و رستورانی

طرز تهیه پیاز سوخاری پنیری

 

یکی از روش های تهیه پیاز سوخاری می باشد که بسیار خوشمزه است و برای کسانی که طعم و مزه پیاز سوخاری را دوست دارند می تواند گزینه مناسبی برای تنوع در غذاها باشد این پیاز سوخاری خوشمزه با پنیر ورقه ای طعم بسیار خوبی دارد. پیاز سوخاری به صورت متداول در آمریکا و استرالیا و بریتانیا یکی از فست فودهای مورد علاقه مردم می باشد که هم در کنار فست فودهای دیگر سرو می شود و یا به تنهایی با سس مورد علاقه خورده می شود. پیاز سوخاری در ایران به شدت ترند و مورد علاقه و محبوب ایرانی ها شده و تهیه آن در منزل فوق العاده به صرفه بوده و می توانید به راحتی آن را در منزل تهیه کنید. امروز در پارسی دی پیاز سوخاری پنیری پفکی و رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پیاز۳ عدد
پنیر ورقه ای۱ بسته
پودر پانکو یا سوخاری۱ بسته
آرد گندم۱ پیمانه
تخم مرغ۲ عدد
شیر۱/۲ پیمانه
فلفل سیاه، پاپریکا، آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه پیاز سوخاری پنیری پفکی و رستورانی

مرحله اول: آماده سازی پیاز

ابتدا باید پیاز ها را آماده کنیم برای شروع پیازها را که بهتر است از سایز بزرگ استفاده کنید پوست بگیرید و به ۳ الی ۴ برش بزنید تا به صورت حلقه ای شود سپس هر برش را حلقه حلقه کنید.

مرحله دوم: افزودن پنیر

در ادامه هر پنیر ورقه ای را به ۴ یا ۵ برش مساوی تقسیم کنید سپس حالا یکی از حلقه پیاز کوچکتر را بردارید و پنیر ورقه ای دور آن بپیچید و بعد داخل یک حلقه پیاز بزرگتر از خودش قرار دهید و بدین ترتیب تمام پیاز ها را آماده کنید و روی یک سینی قرار دهید و برای نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید تا منسجم شود.

مرحله سوم: سوخاری کردن

حالا داخل سه کاسه پودر پانکو و آرد بریزید و به آن ها کمی فلفل سیاه و آویشن بزنید تخم مرغ ها را به همراه شیر داخل یک کاسه دیگر بریزید و با چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود سپس کمی پاپریکا و فلفل سیاه و آویشن بزنید.

مرحله چهارم: سرخ کردن

حالا پیازها را از فریزر خارج کنید و ابتدا در آرد سفید بغلطانید سپس در تخم مرغ و بعد مجدد آرد گندم و بعد تخم مرغ سپس در پودر پانکو خوب بغلطانید و بعد داخل روغن داغ به مدت ۳ دقیقه سرخ کنید تا طلایی شود و روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی خارج شود و به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیاز سوخاری پنیری رستورانی

  1. زمان استراحت را حذف نکنید زیرا پنیر باید کمی خنک شود تا زود در هنگام سرخ شدن ذوب نشود.
  2. برای سرخ کردن از روغن سرخ کردنی استفاده کنید.
  3. تعداد لایه پیاز حلقه شده با پنیر می توانید تا ۴ لایه هم باشند.
  4. بجای پودر پانکو از پودر سوخاری معمولی نیز می توانید استفاده کنید.
  5. پیاز سوخاری پنیری را می توانید در فر از قبل گرم شده نیز تهیه کنید تا روغن کمتری مصرف شود.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه