طرز تهیه منتو افغانی ساده و خوشمزه با گوشت مرحله به مرحله

 

طرز تهیه منتو

یکی از پرطرفدار ترین غذاهای افغانستان و آسیای مرکزی می باشد. این غذا به شکل پیراشکی های گوشت کوچک می باشد که البته در آب پخته و یا بخار پز شده و سرو می شود. که در حفظ بسیاری از مواد مغذی آن کمک می کند. منتو را با مواد مختلفی پر کرده و استفاده می کنند. منتو رو با انواع سس های تند سرو می کنند و در واقع غذای رژیمی به حساب می آید. امروز در پارسی دی طرز تهیه منتو ساده و سریع با گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای مواد میانی

 پیاز۲ عدد
گوشت چرخ شده۲۵۰ گرم
روغن زیتونبه مقدار لازم
نمک، فلفل، تخم گشنیز ببه مقدار لازم
رب گوجه فرنگی۲ ق غذا خوری

مواد لازم

تخم مرغ۱ عدد
آرد۳۷۵ گرم
نمک۱/۵ قاشق چایخوری
روغن زیتون۲ قاشق غذا خوری
آب۱ استکان
کره۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه منتو

1مرحله اول آماده سازی خمیر

ابتدا تخم مرغ را داخل کاسه ای شکسته و کمی مخلوط می کنیم تا از حالت لختگی خارج شود. سپس نمک، آب و روغن زیتون را افزوده مخلوط می کنیم و آرد را به تدریج افزوده ورز می دهیم تا خمیر دیگر به دستمان نچسبد. حالا خمیر را داخل کاسه گذاشته روی آن را با حوله می پوشانیم و به مدت ۳۰ دقیقه استراحت می دهیم.

2مرحله دوم آماده سازی سس داخل منتو

ابتدا پیاز را پوست کنده نگینی ریز خورد می کنیم. تابه ای مناسب را روی حرارت گذاشته و پیاز را داخل آن می ریزیم کمی که آب پیاز خشک شد روغن زیتون و ادویه ها را می افزاییم عطر ادویه ها که بلند شد گوشت را افزوده و کاملا تا جایی که رنگ گوشت تغییر کند تفت می دهیم حالا رب را افزوده کمی تفت می دهیم یک استکان آب اضافه کرده و اجازه می دهیم با درب بسته گوشت کاملا پخته شود و به روغن بیفتد.

3مرحله سوم پیچیدن منتو

در این مرحله تکه ای از خمیر جدا می کنیم روی میز کار را آرد پاشی می کنیم خمیر را به وسیله وردنه باز می کنیم تا مانند یک نان لواش نازک شود. حالا مطابق سلیقه با کاتر برش داده و یا یک قاشق کوچک از مواد میان خمیر ریخته و خمیر را می بندیم.

4مرحله چهارم پخت منتو ها

در این مرحله باید یک بخار پز داشته باشیم سطح ظرف بخار پز را کمی چرب می کنیم و منتو ها را داخل آن می چینیم و اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه بپزد و بعد از داخل بخار پز خارج می کنیم.

5مرحله پنجم سرو منتو ها

داخل تابه مناسبی کره را داغ کرده منتو های بخار پز شده را به آن افزوده تفت کوچکی بدهید و در کنار سسی دلخواه میل کنید.

فوت و فن های دستور تهیه منتو با گوشت

  1. اگر بخار پز در دسترس ندارید قابلمه ای را از آب پر کنید و یک سبد فلزی روی قابلمه قرار دهید طوری که سبد با آب در تماس نباشد. حالا منتو ها را روی سبد چیده درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید تا پخته شوند.
  2. در مرحله آخر می توانید از مقداری ادویه دلخواه به هنگام تفت دادن استفاده کنید.
  3. منو ها را با سس تند، سس خردل و سس سالسا سرو کنید.

همچنین ببینید  

از
10
دیدگاه