طرز تهیه لبو قرمز خانگی خوشمزه با شیره انگور به روش بازاری

طرز تهیه لبو قرمز خانگی

 

چغندر یار شب نشینی های شب های بلند زمستان می باشد و پای ثابت سفره های شب یلدا می باشد. اما طرز تهیه لبو در خانه بسیار مهم است ما به شما امروز یاد خواهیم داد چطوری مانند بازاری ها یک لبو خوشمزه و شیرین و قرمز رنگ تهیه کنید. ابتدا شما باید لبو یا چغندر خوب تهیه کنید سعی کنید از لبو با سایز کوچک انتخاب کنید و ریشه آنها باید محکم و سفت باشد و ریشه آن نباید زیاد باشد وگرنه مزه خوبی نمی دهد و نشان دهنده پیر بودن لبو است. برای نگهداری لبو تا هنگام پخت حتما آنها را در یخچال نگهداری کنید تا تازه بماند. اگر شما به کم خونی مبتلا هستید حتما از لبو استفاده کنید زیرا منبع غنی از اسید فولیک هستند. اما از خواص لبو می توان به چربی کم و پیشگیری از سرطان اشاره کرد، همچنین لبو حاوی کلسیم و ویتامین K است که به استحکام دندان ها کمک می کند. شما می توانید با لبو انواع و اقسام غذاها و دسرها را تهیه کنید. برای زیبا تر شدن لبو در هنگام مهمانی می توانید آنها را قالب بزنید و روی سیخ چوبی بزنید و به صورت تک نفره سرو کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه لبو خانگی بسیار خوشمزه با شیره انگور را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

لبو۳ عدد
آب۵ لیوان
شیره انگور۲ ق غذا خوری

طرز تهیه لبو خانگی

مرحله اول : آماده سازی لبو

ابتدا باید لبو ها را خوب بشورید برای شستن لبو از یک اسکاچ یا فرچه آشپزخانه کمک بگیرید آن را خوب تمیز کنید نیاز به پوست گرفتن لبو در این مرحله نمی باشد.

مرحله دوم : پخت لبو

لبو ها را داخل قابلمه ریخته و روی آن آب بریزید و در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید لبو ها خوب پخته شوند این مرحله ممکن است چند ساعت طول بکشد هر از چند گاهی با چاقو لبوها را چک کنید و اگر نیاز بود آب بیشتری اضافه کنید. بعد از پخت لبوها را بلافاصله زیر آب سر نگه دارید و پوست آن را با یک فشار ساده خارج کنید سپس از عرض چند برش بزنید.

مرحله سوم : افزودن شیره انگور

می توانید در مرحله قبل لبو ها را قالب بزنید. داخل قابلمه ای که لبوها پخته شدند شیره انگور را بریزید و لبوهای برش زده را به شیره و آب لبو اضافه کنید و حرارت را کم کنید و اجازه دهید آب لبو کم شود و قوام پیدا کند. لبو قرمز خوشمزه ما حاضر است آن را داخل بشقاب قرار داده و از شیره غلیظ روی آن بریزید و و داغ داغ نوش جان کنید.

فوت و فن های دستور پخت لبو خانگی

  1. بجای شیره انگور می توانید از انواع شیرها استفاده کنید و یا می توانید شکر نیز استفاده کنید ولی با شیره انگور قوامی خوبی می گیرد.
  2. می توانید پوست لبو را در نیاورید و برش بزنید و داخل شیره قرار دهید.
  3. در مرحله آخر باید مقداری خیلی کمی شیره غلیظ شده در قابلمه بماند اصلا نباید آبکی باشد.
  4. می توانید لبو را در فر داخل فویل آلومینیومی قرار دهید و زمانی که پخت پوست را جدا کنید و میل کنید.
  5. اگر لبو های شما شیرین بودند مقدار شیره را کمتر اگر کم شیرین بودند می توانید مقدار شیره را اضافه کنید.

همچنین ببینید 

از
13
دیدگاه

  • سارا ۳ سال پیش

    ممنون مرسی کلی لبو داشتم میخواستم درست کنم با روش شما حتما تست میکنم

    پاسخ