طرز تهیه شیرینی اتریشی خانگی خوشمزه و حرفه ای در فر

شیرینی اتریشی

شیرینی اتریشی بسیار خوشمزه که طعم و مزه شیرینی مربایی خودمان را دارد. این شیرینی با رویه ترد و بافت نرم و کم شیرین از گزینه های مناسب برای عید نوروز است که ماندگاری مناسبی دارد و با استفاده از شکلات و اسپرینکل یا پودرنارگیل طعم بسیار مطلوبی میگیرد و میتوانید با استفاده از اسانس های مختلف آن را در طعم و مزه های متفاوتی بپزید. شیرینی اتریشی بسیار آسان می باشد و می توانید تا مدت ها در یخچال و برای مدت بیشتر در فریزر نگهداری کنید. امروز در پارسی دی شیرینی اتریشی بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

مارگارین یا کره۱۰۰ گرم
زرده تخم مرغ۲ عدد‌
پودر قند۴۰ گرم
وانیل۱/۲ ق چای خوری
آرد۱۲۵ گرم
شکلات تخته ای۵۰ گرم برای تزئین
پودر پسته یا نارگیلبه مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی اتریشی

1مرحله اول : آماده سازی مواد شیرینی

ابتدا آرد را سه بار الک کنید تا سبک شود. فر را با دمای ۱۳۰ درجه بگذارید بمدت ۱۵ دقیقه گرم شود. کف سینی فر را کاغذ روغنی انداخته و کمی چرب کنید. کره یا مارگارین را در دمای محیط بگذارید تا نرم شود. زرده را از سفیده تخم مرغ جدا کنید.

2مرحله دوم : هم زدن زرده تخم مرغ

کره یا ماگارین نرم شده را داخل کاسه همزن ریخته و پودر قند را به آن اضافه کنید و با دور تند همزن بزنید تا کرم رنگ شود حتما در حین همزدن با لیسک دور گیری کنید تا تمام کره هم بخورد وگرنه بوی خامی آن در شیرینی احساس می شود سپس زرده ی تخم مرغ را به همراه وانیل اضافه کنید و با همزن بزنید تا زرده های تخم مرغ از لختگی خارج شود.

3مرحله سوم : افزودن آرد

آرد را روی مخلوط مون الک کنید و با لیسک هم بزنید تا خمیر جمع شود سپس خمیر را داخل نایلون گذاشته و بمدت یک ربع می گذاریم در یخچال تا استراحت کند.

4مرحله چهارم : پخت شیرینی اتریشی

خمیر را از یخچال خارج کرده و داخل قیف میریزیم و با ماسوره شکوفه داخل سینی فر شکل میزنیم یا می توانیم خمیر را با دست شکل داده و داخل سینی فر بگذاریم. سینی فر را داخل فر از قبل گرم شده به مدت ۱۰ دقیقه در دمای ۱۶۰ درجه می گذاریم تا زیر شیرینی های اتریشی تغییر رنگ دهد. شیرینی ها را بعد از پخت از داخل فر خارج کرده و چند دقیقه بعد که از داغی افتاد از روی کاغذ روغنی جدا می کنیم.

5مرحله آخر

شکلات تخته ای را به کمک ماکروفر یا بخار غیر مستقیم آب ذوب کنید و به دلخواه روی شیرینی اتریشی را تزئین کنید و روی آن به دلخواه پودر نارگیل یا پسته بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی اتریشی

 1. بیش از حد شیرینی اتریشی را داخل فر قرار ندهید زیرا خشک می شود.
 2. می توانید با دو برابر کردن مواد اولیه شیرینی اتریشی بیشتری تهیه کنید.
 3. مایع شیرینی اتریشی را زیاد با دست ورز ندهید چون به روغن می افتد.
 4. این مقدار مواد حدود ۲۵ تا ۳۰ عدد شیرینی اتریشی به شما می دهد.

همچنین ببینید 

از
6
دیدگاه

 • شبنم ۳ سال پیش

  بجای پود قند میشه از شکر استفاده کرد؟

  پاسخ
  • مونا مصطفوی ۳ سال پیش

   شکر را آسیاب کنید تا ریز شود یا از شکر دانه ریز استفاده کنید ولی برای لطافت بیشتر خمیر بهتر از پود قند استفاده کنید شما می توانید خودتان در منزل پودر قند تهیه کنید.

   پاسخ