طرز تهیه شیرینی رینگ آجیلی خوشمزه و مجلسی برای عید نوروز

دستور پخت شیرینی رینگ آجیلی

طرز تهیه شیرینی رینگ آجیلی

 

شیرینی رینگ آجیلی یا رینگ پسته یکی از آیتم های آموزش شیرینی نوروز می باشد که طرز تهیه بسیار آسان و ظاهر بسیار جذابی دارد که می توانید این شیرینی را به راحتی برای عید تهیه کنید. دلیل نام این شیرینی به خاطر کاتر و شکل ظاهری آن می باشد شما به دلخواه می توانید روی شیرینی ها را با مغز دلخواه کاور کنید. این شیرینی با کره تهیه می شود پس برای نگهداری این شیرینی باید در ظرف دربسته در یخچال باشد. امروز در پارسی دی شیرینی رینگ آجیلی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی رینگ آجیلی

 • کره یا روغن یا ماگارین ۱۵۰ گرم
 • زرده تخم مرغ ۲ عدد
 • پودر قند ۱۰۰ گرم
 • پودر هل ۱ ق چای خوری
 • آرد ۲۴۰ تا ۲۸۰ گرم
 • شکلات سفید به مقدار لازم
 • پودر پسته و گل محمدی به مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی رینگ آجیلی با پسته

مرحله اول: هم زدن کره

ابتدا قبل از شروع کار کره را در دمای محیط گذاشته تا نرم شوند سپس کره نرم شده را داخل کاسه ریخته و به همراه پودر قند به مدت ۵ دقیقه خوب هم بزنید تا کره کرم رنگ و حجیم شود حتما در حین هم زدن با لیسک دور کاسه را دورگیری کنید تا تمام کره هم بخورد.

مرحله دوم: افزودن زرده

در ادامه زرده ها را افزوده و با افزودن هر کدام ۱ دقیقه دیگر هم بزنید تا زرده ها به خورد کره برود با افزودن زرده آخر هل را نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه خمیر شیرینی

آرد را به تدریج به مواد فوق اضافه کنید تا خمیر وسط کاسه جمع شود کمی با نوک انگشت ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاد سپس خمیر را داخل نایلون گذاشته و به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کمی منسجم شود.

مرحله چهارم: کاتر زدن شیرینی

خمیر را بین دو نایلون به قطر ۳ میل با وردنه باز کنید سپس با کاتر رینگی برش بزنید و شیرینی ها را داخل سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداختید قرار دهید.

مرحله پنجم: پخت شیرینی رینگی پسته ای

فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود سپس سینی فر به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ درحه قرار دهید تا شیرینی پخته و کمی زیر شیرینی تغییر رنگ دهد. بعد از سرد شدن از روی سینی فر جدا کنید. شکلات سفید را به روش بن ماری ذوب کنید و شیرینی خنک شده را داخل شکلات بزنید سپس روی آن به دلخواه با مغز مورد نظر تزئین کنید و صبر کنید تا شکلات خودش را بگیرد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شیرینی رینگ آجیلی

 1. می توانید به جای کره از ماگارین استفاده کنید.
 2. می توانید از روغن صاف برای تهیه این شیرینی استفاده کنید تا ماندگاری شیرینی بالا برود.
 3. شما می توانید خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و به یک قسمت پودر کاکائو بزنید تا شیرینی دو رنگ داشته باشید.
 4. همه مواد باید قبل از شروع کار هم دمای محیط شده باشند.

همچنین ببینید  

طرز تهیه شیرینی رینگ آجیلی خوشمزه و مجلسی برای عید نوروز
3.2 (64%) 5 votes

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments