طرز تهیه شیرینی رینگ آجیلی خوشمزه و مجلسی برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی رینگ آجیلی

رینگ پسته یکی از آیتم های آموزش شیرینی نوروز می باشد که طرز تهیه بسیار آسان و ظاهر بسیار جذابی دارد که می توانید این شیرینی را به راحتی برای عید تهیه کنید. دلیل نام این شیرینی به خاطر کاتر و شکل ظاهری آن می باشد شما به دلخواه می توانید روی شیرینی ها را با مغز دلخواه کاور کنید. این شیرینی با کره تهیه می شود پس برای نگهداری این شیرینی باید در ظرف دربسته در یخچال باشد. امروز در پارسی دی شیرینی رینگ آجیلی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

کره یا روغن یا ماگارین۱۵۰ گرم
زرده تخم مرغ۲ عدد
پودر قند۱۰۰ گرم
پودر هل۱ ق چای خوری
آرد۲۴۰ تا ۲۸۰ گرم
شکلات سفیدبه مقدار لازم
پودر پسته و گل محمدیبه مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی رینگ

1مرحله اول: هم زدن کره

ابتدا قبل از شروع کار کره را در دمای محیط گذاشته تا نرم شوند سپس کره نرم شده را داخل کاسه ریخته و به همراه پودر قند به مدت ۵ دقیقه خوب هم بزنید تا کره کرم رنگ و حجیم شود حتما در حین هم زدن با لیسک دور کاسه را دورگیری کنید تا تمام کره هم بخورد.

2مرحله دوم: افزودن زرده

در ادامه زرده ها را افزوده و با افزودن هر کدام ۱ دقیقه دیگر هم بزنید تا زرده ها به خورد کره برود با افزودن زرده آخر هل را نیز اضافه کنید.

3مرحله سوم: تهیه خمیر شیرینی

آرد را به تدریج به مواد فوق اضافه کنید تا خمیر وسط کاسه جمع شود کمی با نوک انگشت ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاد سپس خمیر را داخل نایلون گذاشته و به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کمی منسجم شود.

4مرحله چهارم: کاتر زدن شیرینی

خمیر را بین دو نایلون به قطر ۳ میل با وردنه باز کنید سپس با کاتر رینگی برش بزنید و شیرینی ها را داخل سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداختید قرار دهید.

5مرحله پنجم: پخت شیرینی رینگی پسته ای

فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود سپس سینی فر به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ درحه قرار دهید تا شیرینی پخته و کمی زیر شیرینی تغییر رنگ دهد. بعد از سرد شدن از روی سینی فر جدا کنید. شکلات سفید را به روش بن ماری ذوب کنید و شیرینی خنک شده را داخل شکلات بزنید سپس روی آن به دلخواه با مغز مورد نظر تزئین کنید و صبر کنید تا شکلات خودش را بگیرد. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شیرینی رینگ آجیلی

  1. می توانید به جای کره از ماگارین استفاده کنید.
  2. می توانید از روغن صاف برای تهیه این شیرینی استفاده کنید تا ماندگاری شیرینی بالا برود.
  3. شما می توانید خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و به یک قسمت پودر کاکائو بزنید تا شیرینی دو رنگ داشته باشید.
  4. همه مواد باید قبل از شروع کار هم دمای محیط شده باشند.

همچنین ببینید  

از
5
دیدگاه