طرز تهیه قطاب عربی؛ شیرینی خوشمزه و شیک به روش اصلی

طرز تهیه قطاب عربی

 

قطاب عربی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه عربی می باشد که شما می توانید این شیرینی راحت و خوشمزه را در خانه تهیه کنید. قطاب عربی با قطاب خودمان کمی متفاوت است و شما باید یک بار خمیر را بپزید و بعد سرخ کنید و به دلخواه می توانید مواد میانی قطاب را کم و زیاد کنید و یا با مواد دلخواه خود آن را تغییر دهید. اما قطاب عربی پیشنهاد خوشمزه برای کسایی می باشد که دوست دارند یک شیرینی خوشمزه و ساده و شیک برای مهمانی ها و یا حتی نوروز تهیه کنند. امروز در پارسی دی طرز تهیه قطاب عربی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه قطاب عربی

آرد۱ پیمانه
آب گرم شیر۱ پیمانه
جوش شیرین۱ ق غذا خوری
شکر۳ ق غذا خوری

مواد لازم برای شربت و مواد میانی قطاب عربی

شکر۱ ق غذا خوری
دارچین۱ ق چای خوری
گردو آسیاب شده۳ ق غذا خوری
آب۱ پیمانه
شکر۱ پیمانه
گلاب۲ ق غذا خوری
هل۲ عدد
زعفرانزعفران به مقدار لاز

طرز تهیه قطاب عربی خوشمزه و ساده

مرحله اول: تهیه شربت و مواد میانی

ابتدا باید آب و ۱ پیمانه شکر را باهم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید و بدون این که مواد را هم بزنید بگذارید تا شکر حل شود و بعد دانه یا پودر هل و کمی زعفران سابیده شده و گلاب را اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید تا شربت غلیظ شود و بهتر هرچندگاهی با یک فرچه دور قابلمه را تمیز کنید تا شکرک نزند. برای تهیه مواد میانی باید شکر و گردو آسیاب شده و دارچین را مخلوط کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه مواد

برای تهیه مواد قطاب باید آرد را داخل یک کاسه بریزید و جوش شیرین و شکر و آب را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا یک مایه نسبتا نه خیلی شل نه سفت بدست بیاید، همانند غلظت مایه پنکیک باشد.

مرحله سوم: پخت قطاب عربی

در ادامه باید داخل یک تابه را کمی چرب کنید و با کمک ملاقه و به صورت گرد داخل تابه بریزید همانند پنکیک صبر کنید تا یک طرف حباب بزند و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و بعد همه خمیر ها را داخل یک دستمال قرار دهید تا نشود.

مرحله چهارم: سرخ کردن قطاب عربی

در ادامه داخل یک شیرجوش روغن بریزید. هر قطاب را داخل دست گرفته و از مواد میانی داخل آن قرار دهید و خمیر را روی هم بیاورید و خوب با دست لبه ها را فشار دهید تا در حین سرخ شدن باز نشود. قطاب ها را داخل روغن داغ سرخ کنید و بعد همان طور که داغ است داخل شربت ولرم بزنید و برای ۱ دقیقه بگذارید تا بماند و بعد خارج کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت قطاب عربی خوشمزه و سنتی با گردو

  1. در دستور اصلی از آرد ایرمیک استفاده شده است که می توانید ۱/۲ آرد جایگزین کنید.
  2. افزودن زعفران به شربت دلخواه است.
  3. می توانید فقط گردو خرد شده یا آسیاب شده در بین قطاب قرار دهید.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه