طرز تهیه خورش یخنی با گوشت خوشمزه و مجلسی به روش درگزی

خورش یخنی با گوشت

یکی از غذاهای بسیار خوشمزه درگز برای استان خراسان می باشد که پخت آن در مراسمات مذهبی یا عروسی ها بسیار مرسوم بوده است. در استان خراسان غذاهای محلی بسیاری طبخ می شود که از معروف ترین آن ها به چلو گوشت مشهدی و همین یخنی با گوشت می توان اشاره کرده. اسم این غذا ریشه پهلوی دارد و به معنی گوشت پخته شده است و در همه نواحی ایران یا افغانستان پخته می شود مانند یخنی نخود، یخنی عدس و ... در واقع به معنی پخته شدن می باشد. شما می توانید خورش یخنی را با مرغ نیز طبخ کنید ولی دستور اصلی این غذا با گوشت می باشد. امروز در پارسی دی با آموزش یک غذای محلی بسیار خوشمزه خورش یخنی با گوشت با شما هستیم. با ما همراه همراه باشید.

مواد لازم

گوشت ران با استخوان گوسفند۴۰۰ گرم
پیاز۳ عدد
کره حیوانیبه مقدار لازم
زعفران دم کرد غلیظ۲ ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش یخنی

1مرحله اول : آماده سازی گوشت

ابتدا گوشت را شسته و کمی بزرگتر از اندازه خورشتی خرد کنید و دوباره برش های گوشت را شسته و کنار بگذارید تا آب اضافی خارج شود.

2مرحله دوم : کاراملی کردن پیاز

پیاز ها را شسته و نگینی ریز خرد کنید داخل قابلمه با حجم مناسب ریخته و کمی روغن اضافه کنید تا پیاز ها سبک شوند سپس مقداری زردچوبه اضافه کرده و دوباره تفت دهید وقتی خوب پیازها کاراملی شد نوبت اضافه کردن گوشت است.

3مرحله سوم : پخت خورش یخنی پلو

وقتی پیاز کاراملی شد گوشت های خرد شده را به همراه کمی زعفران و دارچین اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت تغییر رنگ دهد و آب بندازد سپس چند لیوان آبجوش با توجه به مقدار قابلمه به گوشت ها اضافه کند و حرارت شعله را بسیار کم کنید و اجازه دهید خورش با حرارت پایین خوب پخته شود.

4مرحله آخر

اگر بعد از چند ساعت آب خورش تمام شد و گوشت پخته نشده بود می توانید چند ۱ لیوان دیگر آبجوش اضافه کنید. وقتی گوشت خوب پخته شد و آب خورش خیلی کم و غلیظ شد کمی زعفران به همراه کره یا روغن حیوانی اضافه کنید و برای چند دقیقه بگذارید روی حرارت بماند سپس داخل ظرف سرو کشیده و همراه با برنج زعفرانی میل کنید.

فوت و فن های دستور پخت خورش یخنی با گوشت

  1. مهم ترین نکته این خورش کاراملی شدن پیاز است.
  2. در بعضی رسپی از پیاز داغ حاضری استفاده می کنند که اشتباه است زیرا خورش یخنی باید با آب پیاز و گوشت پخته شود.
  3. اگر در هنگام سرخ شدن گوشت با پیاز دید بافت گوشت از هم میپاشد می توانید گوشت را جدا تفت داده و به پیاز اضافه کنید.
  4. می توانید کمی دارچین و زیره برای عطر و طعم بهتر به خورش یخنی با گوشت استفاده کنید.
  5. بهتر است برای تهیه این خورش از گوشت چربی دار استفاده کنید.
  6. پیاز های این خورش نباید زیر ریز یا درشت باشد.
  7. حتما خورش یخنی با گوشت باید با شعله ملایم پخته شود تا جا بیفتد.

همچنین ببینید 

از
13
دیدگاه