طرز تهیه کباب ژاپنی اصل خوشمزه و مجلسی با فیله گوسفندی

طرز تهیه کباب ژاپنی , دستور پخت کباب ژاپنی , xvc jidi fhf Ch kd

کباب ژاپنی

کباب ژاپنی یکی از انواع کباب های کشور ژاپن است که به دلیل طعم خوبش در کشور عزیزمان ایران فراگیر شده است. این کباب خوشمزه مانند فیله کباب ایرانی با گوشت فیله گوسفندی تهیه می شود و به همین دلیل طعمی فوق العاده خوشمزه دارد.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب ژاپنی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب ژاپنی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای دستور پخت کباب ژاپنی

سیر۴ حبه
پیاز متوسط۱ عدد
فیله گوسفندی۶۰۰ گرم
زنجبیل۱ ق چای خوری
پودر خردل۱ ق غذا خوری
شیره انگور۱ ق غذا خوری
سس سویا۲  ق غذا خوری
روغن زیتون۲ ق غذا خوری

 

طرز تهیه کباب ژاپنی

برای تهیه کباب ژاپنی ابتدا گوشت را بشویید و چربی های اضافی آنرا جدا کنید سپس به صورت نوارهای  یک سانتی متری خرد کنید و داخل یک کاسه مناسب بریزید. در ادامه سیر و پیاز را به صورت ساطوری خرد کنید و به گوشت فیله اضافه کنید.

در مرحله بعدی شیره انگور را به همراه سس سویا ، روغن زیتون ، پودر زنجبیل ، پودر خردل به کاسه حاوی فیله ها اضافه کنید و مواد را با دست زیر و رو کنید تا به طور کامل مخلوط شوند و تمام قسمت های گوشت را پوشش دهند.

پس از اینکه مخلوط کردن مواد با گوشت فیله تمام شد کاسه را به مدت ۳۰ دقیقه در فضای آشپزخانه قرار دهید تا مواد به خورد گوشت بروند و گوشت را طعم دار کنند. پس از گذشت این زمان گوشت فیله را از کاسه خارج کنید.

توجه داشته باشید که در این مرحله باید به دقت سیر و پیاز چسبیده شده به گوشت را جدا کنید سپس فیله ها را به صورت یکدست به سیخ بکشید. پس از اینکه سیخ کردن فیله ها به پایان رسید منقل ذغال را آماده کنید.

توجه داشته باشید که زمانی که منقل را آماده می کنید حتما تمام ذغال ها به صورت یکدست روشن شوند چون پختن کباب با ذغال خام علاوه بر زیانی که برای بدن دارد باعث می شود کباب شما بوی دود بگیرد و روی طعم آن تاثیر بگذارد.

پس از اینکه ذغال ها آماده شد سیخ ها را روی منقل بچینید و صبر کنید تا کباب ها خودشان را بگیرند. در ادامه کباب ها را به صورت متداوم بچرخانید تا به صورت یکدست بپزند. پس از اینکه کباب آماده شد آنرا به همراه برنج یا نان سرو کنید.

همچنین ببینید

از
6
دیدگاه
source : didofood.co