طرز تهیه سوتلاچ روی گاز خیلی ساده و خوشمزه به روش ترکیه ای

سوتلاچ روی گاز

 

دسر های ترکیه ای با ذائقه ما ایرانی های بسیار هماهنگ هستند و شما می توانید به سادگی این دسر های را در خانه تهیه کنید و از طعم بی نظیر این دسر ترکیه ای لذت ببرید. سوتلاچ همان طور که از نامش پیداست از شیر و برنج تهیه می شود و تقریبا شبیه به همان شیر برنج خودمان است ولی با این تفاوت که مواد بعد از پخت داخل فر یا داخل قابلمه قرار داده می شود و روی سوتلاچ حالت کاراملی پیدا می کند. شما می توانید این دسر خوشمزه را از شب قبل تهیه کنید و برای فردا سرو کنید تا طعم معرکه ای پیدا کند. امروز در پارسی دی طرز تهیه سوتلاچ روی گاز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیریک لیتر(۴ پیمانه)
شکر۱ لیوان سرخالی
برنجنیم دونه ۴ ق غ
کره۲ ق غ
وانیلنوک ق چ
نشاسته ذرت یا گندم۴ ق غ (نه سرپر نه سرخالی)
گلاب۱/۴ پیمانه

طرز تهیه سوتلاچ روی گاز

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید برنج نیم دانه یا کامل را برای چند ساعت با کمی آب خیس کنید و اگر عجله دارید می توانید این دسر را بدون خیس کردن برنج نیز تهیه کنید و بعد برنج را آبکش کنید و با ۲ لیوان آب روی حرارت قرار دهید و زمان دهید تا آب تمام شود و برنج پخته شود.

مرحله دوم: پخت برنج

در ادامه باید وقتی کاملا برنج شگفته شد کنار قرار دهید و داخل یک قابلمه دیگر شیر را اضافه کنید و بعد هم بزنید و بعد شکر را اضافه کنید و مواد را شعله متوسط روی حرارت مداوم هم بزنید تا زمانی که شیر بجوش بیاید و بعد برنج پخته شده را اضافه کنید و با حرارت ملایم زمان دهید تا بجوشد و نرم شود.

مرحله سوم: افزودن نشاسته

در ادامه باید نشاسته را با ۱/۲ لیوان از شیر یا آب سرد مخلوط کنید و هم بزنید تا نشاسته حل شود و بعد داخل قابلمه شیر بریزید و مداوم هم بزنید تا بوی خامی نشاسته از بین برود و بعد در انتها کره و وانیل و گلاب را به ترتیب اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و بعد از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: تهیه سوتلاچ روی گاز

در انتها باید مواد را داخل کاسه بریزید و برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا رویه شیر بسته و کمی از حرارت بیفتد و بعد داخل قابلمه قرار دهید و تا نیمه کاسه ها باید آبجوش بریزید و روی حرارت کم قرار دهید تا پخته شود و در همین حین باید یک قاشق روی گاز داغ کنید و مداوم روی سوتلاچ بکشید تا روی آن نیز کاراملی شود. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه سوتلاچ روی گاز

  1. می توانید بعد از پخت به مدت ۱ ساعت داخل یخچال زمان دهید تا خودش را بگیرد و بعد با دارچین و انواع مغز ها سرو کنید.
  2. می توانید بدون قرار دادن در قابلمه و کاراملی کردن نیز این دسر را سرو کنید.
  3. مقدار شکر دلخواه است و می توانید کم و زیاد کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه