طرز تهیه چیز تارت شکلاتی بسیار شیک و ساده برای پذیرایی بدون ژلاتین

دستور تهیه چیز تارت شکلاتی

طرز تهیه چیز تارت شکلاتی

 

چیز تارت شکلاتی یکی از ترکیب های بسیار خوشمزه و پر طرفدار در دنیا می باشد که در واقع ترکیب تارت و چیز کیک است و شما می توانید یک دسر شکلاتی فوق العاده در خانه تهیه کنید. چیز تارت شکلاتی با کراست بیسکویتی تهیه می شود. شما می توانید از انواع بیسکویت برای تهیه کراست استفاده کنید همانند بیسکویت پتی بور ساده و کاکائویی یا ساقه طلایی. چیز تارت شکلاتی را می توانید در یک قالب بزرگ تهیه کنید و یا می توانید در قالب های کوچک ریخته و به صورت تک نفره برای پذیرایی آماده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه چیز تارت شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز تارت شکلاتی

 • کره ۱۰۰ گرم
 • بیسکویت پتی بور ۲۵۰ گرم
 • پودر کاکائو ۲۰ گرم

مواد میانی تارت

 • شکلات تلخ ۸۰ گرم
 • شکلات شیرین ۱۰۰ گرم
 • پنیر خامه ای ۲۰۰ گرم
 • خامه ۱۰۰ گرم

طرز تهیه چیز تارت شکلاتی راحت و یخچالی بدون فر

مرحله اول : تهیه کراست چیز کیک

ابتدا باید قسمت بیسکویتی را تهیه کنید. برای این کار بیسکویت را پودر کنید. می توانید داخل غذاساز بریزید و یا داخل یک نایلون محکم ریخته و با گوشتکوب روی آن بکوبید تا پودر شود. سپس کره را ذوب کنید و به بیسکویت اضافه کنید و در انتها پودر کاکائو را بریزید. حالا مواد را داخل قالب تارت ریخته و خوب فیکس و فشرده کنید و بری ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم : تهیه لایه پنیری

شکلات ها را خرد کنید. خامه را داخل یک شیرجوش ریخته و روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید تا گرم شود وقتی شروع به گرم شدن کرد شکلات خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات داخل مواد ذوب شود. می توانید خامه را برای ۱ دقیقه در مایکروفر قرار دهید.

مرحله سوم: افزودن پنیر خامه ای

در ادامه باید پنیر خامه ای که بهتر است از پنیر ماسکارپونه استفاده کنید را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. قالب را از یخچال خارج کنید و مخلوط پنیری را کراست بیسکویتی ریخت و مجدد قالب را برای ۴ ساعت دیگر در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

مرحله چهارم: تهیه چیز تارت شکلاتی

می توانید در این مرحله به دلخواه یک گاناش شکلاتی از ترکیب ۵۰ گرم شکلات و ۵۰ گرم خامه استفاده کنید و خامه را ذوب کرده و شکلات را اضافه کنید و در انتها روی مواد بریزید و بعد از ۱ ساعت از قالب خارج کنید و روی مواد پودر کاکائو الک کنید و با میوه های دلخواه تزیین کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چیز تارت شکلاتی بسیار راحت و شیک

 1. می توانید از سس کاراملی برای بین لایه ها استفاده کنید.
 2. می توانید چیز تارت شکلاتی را داخل رینگ های گرد یا تک نفره بریزید.
 3. می توانید از هر بیسکویتی برای تهیه این چیز تارت استفاده کنید.
 4. بهتر است از شکلات سکه ای استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
8
دیدگاه