طرز تهیه تارت کیک شکلاتی ساده و خوشمزه بدون خامه

طرز تهیه تارت کیک شکلاتی

 

یکی از انواع کیک ها می باشد که با تارت ها خمیر متفاوتی دارد و به خاطر شباهت آن به تارت به این اسم مشهور شده است البته باید گفت این تارت کیک ترکیبی از هر دو می باشد نه به اندازه کیک پف دارد ولی بافت نرمی دارد و در قالب تارت تهیه می شود طعم و مزه بسیار خوبی دارد و یک دسر جذاب عالی است و برای دورهمی بسیار مناسب است و برای تنوع در تهیه کیک ها نیز گزینه بسیار مناسبی است. امروز در پارسی دی طرز تهیه تارت کیک شکلاتی بدون خامه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد۱۵۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
شکر۹۰ گرم
شیر۱ پیمانه
روغن۱/۲ پیمانه
پودر کاکائو۱.۵ ق غذا خوری
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
وانیلنوک ق چای خوری

طرز تهیه تارت کیک شکلاتی بدون خامه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد کیک را از یخچال خارج و در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. فر را با ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را با هم مخلوط و سه بار الک کنید تا هوا بخورد.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه تخم مرغ ها را داخل کاسه ریخته و شکر و وانیل را اضافه کنید و با همزن برقی بزنید به مدت ۵ الی ۶ دقیقه بزنید تا کرمی رنگ و حجیم شود و بعد شیر را اضافه کنید و ۱ دقیقه دیگر هم بزنید تا مواد مخلوط شود.

مرحله سوم: تهیه مایه تارت کیک

در ادامه روغن مایه را نیز اضافه کنید و هم بزنید سپس مخلوط خشک آرد را اضافه کنید و با دور کند همزن بزنید تا مواد مخلوط شود دقت کنید نباید زیاد با همزن بزنید تا اثر بیکینگ پودر از بین برود.

مرحله چهارم: پخت تارت کیک شکلاتی

در ادامه داخل یک قالب تارت را با کره خوب چرب کنید سپس مایه تارت کیک را داخل قالب ریخته و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافی آن خارج شود سپس در فر از قبل گرم شده قرار دهید و به مدت  دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود البته ممکن است این زمان بسته به فر شما متفاوت باشد حتما با خلال دندان کیک را چک کنید سپس از قالب خارج کنید و با شکلاتی و خامه قنادی تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت تارت کیک شکلاتی

  1. اگر دوست دارید مانند عکس روی کیک شکلاتی شود یک لایه خامه قنادی زده و بعد ۱۰۰ گرم خامه با ۲۰۰ گرم شکلات بن ماری کنید و روی کیک ریخته و برای ۲ ساعت در یخچال قرار دهید سپس برش بزنید.
  2. شما از هر نوع ظرفی می توانید برای تهیه این تارت کیک استفاده کنید.
  3. برای تهیه در فر برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  4. اگر فر شما کانوکشن ندارد در انتها چند دقیقه گریل را روشن کنید تا سطح کیک نیز پخته شود.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه