طرز تهیه تارت لیمویی فرانسوی خوشمزه با آموزش خمیر تارت

دستور پخت تارت لیمویی

طرز تهیه تارت لیمویی

 

تارت لیمویی یکی از انواع تارت های بسیار خوشمزه می باشد که ابتدا باید تارت را تهیه کنید و بعد کرم لیمویی را داخل تارت ریخته و سرو کنید شما برای سرعت بخشیدن در کار می توانید از نان تارت آماده مینی استفاده کنید و برای مهمانی این تارت خوشمزه را با کرم لیمویی فوق العاده خوشمزه تهیه کنید. در تابستان که کم کم لیموی تازه به بازار می آید تهیه این تارت بسیار دلچسب است. تارت لیمویی منشا فرانسوی دارد. تارت لیمویی برای عصرانه بسیار مناسب است و شما می توانید از انواع میوه های فصل برای تزئین تارت لیمویی استفاده کنید. امروز در پارسی دی تارت لیمویی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر تارت لیمویی

 • آرد سفید ۱۸۰ گرم
 • پودر شکر  ۵۵ گرم
 • کره ۱۱۵ گرم
 • تخم مرغ درشت ۱ عدد
 • نمک ۱/۴ ق چای خوری
 • وانیل ۱/۲ ق چای خوری

مواد لازم برای کرم لیمویی

 • تخم مرغ ۳ عدد
 • شکر ۱۵۰ گرم
 • آب لیموترش ۱۲۰ میلی لیتر
 • زست لیمو ۱ ق غذا خوری
 • کره ۱۰۰ گرم
 • خامه صبحانه ۲ ق غذا خوری

طرز تهیه تارت لیمویی فرانسوی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد خمیر

ابتدا برای تهیه تارت باید تمام مواد سرد باشند پس آرد و پودر شکر و نمک را با هم ترکیب کنید و داخل یک کاسه بریزید و کمی داخل یخچال بگذارید تا خنک شود سپس کره سرد یخچالی را خرد کنید و به مخلوط فوق اضافه کنید و با چنگال خوب مواد هم بزنید تا کره به خورد آرد برود و دانه های آرد درشت شود می توانید برای تهیه خمیر از غذاساز استفاده کنید تا سرعت بالا رود و خمیر گرم نشود.

مرحله دوم: استراحت خمیر تارت

تخم مرغ را داخل یک کاسه بشکنید و با وانیل و چنگال خوب هم بزنید تا از لختگی خارج شود سپس به مواد فوق اضافه کنید و بعد از اینکه به خورد مواد رفت خمیر را با دست جمع و به شکل توپ در بیاورید و داخل یک نایلون قرار دهید و به مدت ۱ ساعت در یخچال استراحت دهید.

مرحله سوم: پخت خمیر تارت

حالا روی یک سطح صاف که آرد پاشی کردید خمیر را با وردنه باز کنید البته اگه زیر کار از نایلون یا کاغذ روغنی استفاده کنید برای جابجایی خمیر راحت تر می باشد. خمیر را داخل قالب تارت ۲۰ سانت قرار بدید با استفاده از یک چاقو اضافه های خمیر را از لبه جدا کنید و با چنگال خمیر را سوراخ کنید. روی خمیر رو نایلون بکشید و بذارید در فریزر به مدت ۳۰ دقیقه سپس خارج کنید و برای اینکه در فر پف نکند یک تکه فویل یا کاغذ روغنی روی خمیر قرار دهید و مقداری حبوبات روش بریزید و  قالب خمیر همراه با حبوبات داخل فر که از قبل با دمای ۱۹۰ درجه گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید و سپس فویل و حبوبات را از روی خمیر بردارید و مجدد برای ۱۰ دقیقه دیگه بذارید در فر تا پخته و طلایی شود.

مرحله چهارم: تهیه کرم لیمویی

برای تهیه کرم همه مواد را به غیر از کره داخل یک کاسه ریخته و با همزن دستی خوب مواد را هم بزنید سپس یک کتری روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاد و کاسه را روی بخار کتری قرار دهید و با همزن خوب مواد را هم بزنید تا جایی که غلیظ و کمی تغییر رنگ دهد سپس از صافی رد کنید و کره را طی چند مرحله بهش اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط و یکدست شود.

مرحله پنجم: تهیه تارت لیمویی

وقتی خمیر تارت کاملا خنک شد داخل آن را کرم لیمویی خنک شد بریزید و سطح آن را صاف کنید و بهتر است یک شبانه روز در یخچال قرار دهید سپس تارت را سرو کنید و برای سرو و تزئین از انواع میوه ها استفاده کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه تارت لیمویی

 1. بهتر است از قالب کف جدا شونده استفاده شود.
 2. برای تهیه زست لیمو قسمت سفید رنگ لیمو اصلا نباید رنده شود و فقط قسمت پوست لیمو وگرنه تلخ می شود.
 3. این تارت مزه ترش و شیرین بسیار دلچسبی دارد.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه