طرز تهیه ترشی سالاد فصل زمستانی خانگی و خوشمزه با گوجه فرنگی

طرز تهیه ترشی سالاد فصل

یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پر طرفدار فصل زمستان است که می توانید آنرا جایگزین سالادهایی مثل سالاد فصل کنید. مواد این ترشی خوشمزه شباهت هایی به ترشی گل کلم دارد البته این دو ترشی از نظر ظاهر کاملا متفاوت هستند.با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید یک ظرف بزرگ ترشی سالاد فصل تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری ترشی سالاد فصل تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش طرز تهیه ترشی سالاد فصل با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

سیر۶ حبه
هویج۲ پیمانه بزرگ
کرفس۲ پیمانه بزرگ
فلفل سبز تند۶ عدد
گل کلم۳ پیمانه بزرگ
گوجه فرنگی۲ کیلوگرم
سرکه سفید۲ پیمانه بزرگ
نمک و زرد چوبه۲ قاشق سوپخوری

طرز تهیه ترشی سالاد فصل

1مرحله اول: آماده سازی گوجه فرنگی

برای تهیه ترشی سالاد فصل ابتدا گوجه فرنگی ها را می شوییم سپس خرد می کنیم و در ظرفی پلاستیکی قرار می دهیم. در مرحله بعد کمی نمک روی آن ها می پاشیم و دستکش به دست می کنیم و خوب گوجه فرنگی ها را چنگ می زنیمو به مدت ۱۵ ساعت می گذاریم در جای خنک بماند.

2مرحله دوم: آماده سازی مواد ترشی

پس از آن گوجه فرنگی ها را از صافی رد می کنیم و در قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد و آب آن تبخیر شود و کمی گوجه فرنگی غلیظ شود.تا غلیظ شدن گوجه فرنگی ها ،هویج ها را با پوست کن پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته آشپزخانه به هر مدلی که تمایل دارید خرد می کنیم و در کاسه ای بزرگ می ریزیم.همچنین ساقه کرفس ها را نیز تمیز می شوییم و (متناسب با خرد شده هویج ها) خرد می کنیم و به هویج ها اضافه می کنیم.سپس گل کلم را می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن خارج شود و بعد خرد می کنیم

3مرحله سوم: تهیه ترشی

به گوجه فرنگی مجددا سر می زنیم اگر آب آن تبخیر شده بودو کمی غلیظ بود گل کلم های خرد شده را به همراه هویج و کرفس خرد شده و فلفل سبز تند و سیر به آن می افزاییم و می گذاریم تا مواد جوش بزنند و زردچوبه و نمک و کمی ادویه ترشی را به آن اضافه می کنیم و در آخر سرکه را داخل مواد می ریزیم و با هم مخلوط می کنیمو ۵ دقیقه بعد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و می گذاریم تا خنک شوند. سپس مواد ترشی را در ظرف مورد نظر می ریزیم و درب آن را محکم می بندیم و بعد از ۲الی ۳ هفته بعد ترشی کاملا جاافتاده است و می توانید مصرف کنید. نوش جان


فوت فن های دستور تهیه ترشی سالاد فصل

  1. بارب هم می توانید آب گوجه درست کنید رب و با آب داغ حل کنید بگذارید به جوش بیاد نمک و سرکه بزنید و بگذارید چند قل بزند.
  2. مواد باید کاملا خشک باشد وگرنه باعث کپک می شود.
  3. به دلخواه می توانید از لوبیا سبز نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
283
دیدگاه