طرز تهیه دسر انار شب یلدا ساده و خوشمزه با نشاسته و ژله

طرز تهیه دسر انار

یکی از انواع دسرها می باشد که می توانید برای مهمانی های مختلف تهیه کنید که بهترین زمان تهیه این دسر خوشمزه شب یلدا می باشد که آن را آماده کنید و در مهمانی یا مراسمات خود استفاده کنید. اما این دسر فوق العاده راحت بوده و با ژله انار و بیکسویت پتی پور تهیه می شود و برای اینکه ظاهر جذابی داشته باشد با بیسکویت دلخواه یا بیسکویت روغنی دور تا دور آن قرار دهید و با دانه های انار آن را تزئین کنید. این دسر نیازی به قالب ندارد و همان بیسکویت های دور آن همانند قالب عمل کرده و این دسر ساده و جذاب را تشکیل می دهد. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر انار با نشاسته و ژله را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ژله انار۱/۲ بسته
آب جوش۱ پیمانه
نشاسته ذرت۳ ق غذا خوری
آب سرد۱ پیمانه
خامه صبحانه۳ ق غذا خوری
شکر۳ ق غذا خوری
وانیلنوک ق چای خوری
بیسکویت پتی پور ساده و کاکائویی یا نان روغنیبه مقدار لازم

طرز تهیه دسر انار

1مرحله اول: آماده سازی ژله

ابتدا ژله انار را نصف کنید و داخل کاسه ریخته و به آن آب جوش را اضافه کنید شما می توانید از هر طعم و مزه که دوست دارید استفاده کنید ولی اگر برای شب یلدا این دسر را تهیه می کنید بهتر است از ژله انار استفاده کنید و آن را بن ماری کنید و یا برای ۱ دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید تا شفاف شود.

2مرحله دوم: آماده سازی نشاسته

در ادامه نشاسته ذرت را به همراه آب سرد داخل یک قابلمه ریخته و مخلوط کنید و هم بزنید تا گلوله های نشاسته باز شود سپس نشاسته ذرت را روی حرارت قرار دهید تا کم کم غلیظ شود وقتی نشاسته غلیظ شد ژله گرم را که بن ماری کردید به آن کم کم اضافه کنید دقت کنید نباید یهو آن را بریزید وگرنه گلوله می شود.

3مرحله سوم: افزودن خامه صبحانه

سپس مخلوط نشاسته و ژله را روی حرارت کم قرار دهید تا مواد یکدست شود و گلوله ها کاملا باز شود اگر باز نشد می توانید گلوله ها را جدا کنید و از روی حرارت بردارید. در ادامه خامه صبحانه را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا گرم شود سپس مخلوط خامه صبحانه را اضافه کنید و هم بزنید در ادامه شکر و وانیل را نیز اضافه کنید و اگر خیلی مواد سفت بود کمی روی حرارت قرار دهید تا کمی روان شود.

4مرحله چهارم: تهیه دسر یلدایی

در ادامه یک بیسکویت پتی پور یا روغنی روی سطح قرار دهید و با قاشق از مخلوط تهیه شده بریزید و یک بیسکویت دیگر و مجدد کمی از کرم تهیه شده و در انتها دور تا دور دسر را بیسکویت قرار دهید و در انتها کمی از کرم را روی آن ریخته و دانه های انار را بریزید سپس دسر انار را برای ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه دسر انار خوشمزه

  1. خامه را نباید سرد اضافه کنید وگرنه دسر بریده می شود.
  2. می توانید برای تهیه این دسر از یک لایه بیسکویت کاکائویی و ساده استفاده کنید.
  3. می توانید با انواع ژله ها این دسر را تهیه کنید.

همچنین ببینید

از
24
دیدگاه