طرز تهیه تارت انار و شکلات بدون فر برای شب یلدا با بیسکویت

دستور پخت تارت انار

طرز تهیه تارت انار

 

تارت انار یکی از تارت های بسیار خوشمزه و پاییزی است که می توانید برای شب یلدا تهیه کنید این تارت خوشمزه با شکلات و دانه های انار تهیه کنید شما می توانید این تارت خوشمزه را با کراست بیسکویت یا شکلات تهیه کنید که خیلی راحت می باشد و نیازی به فر ندارد و خیلی ساده بدون داشتن وسیله خاصی می توانید این تارت خوشمزه را آماده کنید برای تهیه تارت ها باید قالب پای و تارت را داشته باشید تا بتوانید آن را به صورت قالبی خارج کنید اما بهتر است در تهیه تارت ها از قالب کف جدا شونده استفاده کنید تا به راحتی و بدون خراب شدن دسر یا تارت خود آن را خارج کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه تارت انار و شکلات بدون فر برای شب یلدا با بیسکویت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه تارت انار برای شب یلدا

  • بیسکویت پتی پور ۲ بسته
  • کره ۱۳۰ گرم
  • پودر کاکائو ۲ ق غذا خوری
  • شکلات تخته ای ۲۰۰ گرم
  • خامه صبحانه ۱۰۰ گرم
  • دانه انار به مقدار لازم

طرز تهیه تارت انار با شکلات و انار

مرحله اول: آماده سازی بیسکویت

ابتدا بیسکویت ها را که بهتر است از نوع شکلاتی استفاده کنید سپس داخل غذاساز یا خرد کن ریخته و پودر کنید اگر دستگاه ندارید می توانید بیسکویت ها را داخل نایلون ریخته و با گوشتکوب بکوبید تا له شود و برای اینکه تارت رنگ تیره تر و شکلاتی داشته باشد پودر کاکائو را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه کراست

در ادامه کره را داخل مایکروفر قرار دهید یا به روش دلخواه ذوب کنید و به بیسکویت ها اضافه کنید و هم بزنید سپس قالب تارت را آماده کنید و کراست را داخل قالب ریخته و با ته یک لیوان خوب فشرده کنید و بعد قالب را برای نیم ساعت تا یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه شکلات

در ادامه شکلات تخته ای را که می توانید از درصد های مختلف و ترکیب آنها استفاده کنید را با چاقو خرد کنید سپس یک خامه ۲۰۰ گرمی را داخل کاسه ریخته و بن ماری کنید یا برای ۱ دقیقه در مایکروفر با قدرت ۱۰۰ درصد قرار دهید تا کمی بجوشد و بعد شکلات خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود حالا قالب تارت را از یخچال خارج و شکلات را اضافه کنید و برای ۱۵ دقیقه داخل یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم: تهیه تارت شکلات و انار

بعد از ۱۵ دقیقه قالب را خارج کنید و دانه های انار را به دلخواه داخل قالب روی شکلات ریخته و قالب را برای ۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و نیم ساعت قبل از سرو در دمای محیط قرار دهید سپس از قالب خارج و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه تارت انار

  1. به دلخواه می توانید زمانی که شکلات را ذوب کردید به آن فندوق و یا گردو اضافه کنید.
  2. اگر قالب کف جدا شونده استفاده می کنید به راحتی کف را از زیر فشار دهید و تارت را بالا ببرید.
  3. برای سرو حتما در دمای محیط قرار داده تا راحت برش بخورد.
  4. این مواد برای سایز قالب ۲۴ سانت مناسب است.

همچنین ببینید 

 

طرز تهیه تارت انار و شکلات بدون فر برای شب یلدا با بیسکویت
4.7 (93.33%) 6 votes