طرز تهیه دسر انار شکلاتی قالبی (دو لایه) جذاب و خوشمزه برای شب یلدا

طرز تهیه دسر انار شکلاتی

 

این دسر بسیار آسان و خوشمزه است و شما می توانید این دسر عالی را داخل قالب به دلخواه تهیه کنید و با خامه قنادی تزیین کنید. شما می توانید بجای انار از هر نوع میوه ی که دوست دارید استفاده کنید. این دسر برای کسانی مناسب است که طعم شکلاتی را دوست دارند گزینه بسیار خوبی می باشد و ترکیب رنگی بسیار عالی دارد. شما می توانید این دسر را در قالب های سیلیکونی یا فلزی یا پلاستیکی استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر انار شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پودینگ ژله ای

 

مواد لازم

ژله انار۱ بسته
آبجوش۱.۵ پیمانه
انار دون شده۱ لیوان
شیر پرچرب۳ پیمانه
پودر ژلاتین۲ ق غذا خوری
آب سرد۱/۳ پیمانه
پودر کاکائو۱ ق غذا خوری
شکر۱/۲ پیمانه
وانیلبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر شب یلدا جدید

 

طرز تهیه دسر انار شکلاتی

مرحله اول: تهیه لایه ژله اول

قالب را با دستمال کاغذی چرب کنید و در یخچال قرار دهید. ژله انار را داخل یک کاسه بریزید و آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود یا می توانید برای ۱ دقیقه ماکروفر قرار دهید. انار را دان کنید. کمی از ژله را داخل قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود و بعد دانه های انار را روی ژله بریزید و کمی ژله بریزید و در یخچال قرار دهید تا کمی نیم بند شود و در انته مابقی ژله باقی مانده را در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه لایه شکلاتی

در ادامه ژلاتین را داخل کاسه بریزید و آب سرد را اضافه کنید و هم بزنید تا ژله اسفنجی شود و بعد روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود. شکر و پودر کاکائو و وانیل را داخل یک قابلمه بریزید و هم بزنید و شیر را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله های پودر کاکائو باز شود سپس روی حرارت قرار دهید تا شکر ذوب شود ولی شیر نباید بجوش بیاید سپس ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و از روی حرارت بردارید تا سرد شود.

مرحله سوم: تهیه دسر انار شکلاتی

در ادامه قالب ژله را از یخچال خارج کنید و لایه ی شکلاتی را داخل قالب بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر خودش را بگیرد. سپس دور تا دور دسر را آزاد کنید و روی دیس مورد نظر برگردانید به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: واسه شب یلدا چی درست کنیم؟

 

فوت و فن های دستور تهیه دسر انار شکلاتی

  1. این مواد برای قالب میان تهیه فطر ۱۸ و ارتفاع ۸ سانت مناسب است.
  2. مواد کرم نباید بجوشد و همین که داغ شود کافی است.
  3. اگر پودر ژلاتین دانه درشت است ۲.۵ ق غذا خوری بریزید.
  4. می توانید قالب را داخل آن قسمتی که ژله ی انار چند ثانیه داخل آب داغ قرار دهید تا دسر راحت خارج شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر شب یلدا با بیسکویت

طرز تهیه دسر انار شکلاتی قالبی (دو لایه) جذاب و خوشمزه برای شب یلدا
5 (100%) 1 votes