طرز تهیه ژله یلدایی (راحت ترین ژله شب یلدا) شیک و ساده با شیر

طرز تهیه ژله یلدایی

 

ژله ها در طعم و مزه ها ی مختلفی تهیه می شوند و برای مهمانی و دورهمی یکی از بهترین گزینه ها می باشد شما می توانید این بار یکی از راحت ترین ژله های یلدایی را تهیه کنید. شما می توانید با کمک ۳ رنگ ژله یک قالب یک ژله یلدایی فوق العاده تهیه کنید. در تهیه ژله ها از بستنی و شیر برای مات کردن رنگ ژله استفاده می شود که می توانید به دلخواه از شیر استفاده کنید و اگر دوست ندارید بحای آن از بستنی به دمای محیط رسیده. امروز در پارسی دی طرز تهیه ژله یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله هندوانه لیوانی

 

مواد لازم

ژله هندوانه۱ بسته
ژله کیوی۱ بسته
ژله آلوورا۱/۲ بسته
آّب جوشبه مقدار لازم
شیربه مقدار لازم
شکلات اشکیچند عدد

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پودینگ ژله ای هندوانه

 

طرز تهیه ژله یلدایی

مرحله اول: تهیه رنگ قرمز

ابتدا باید رنگ قرمز را تهیه کنید برای این کار ژله قرمز را داخل قابلمه یا کاسه ریخته و به آن ۱ لیوان آب جوش اضافه کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید و بن ماری کنید تا ذرات ژلاتین ذوب شود و بعد از روی حرارت بردارید تا خنک شود سپس به آن ۱ لیوان شیر هم دمای محیط اضافه کنید دقت کنید باید هر دو کاملا سرد باشد وگرنه شیر بریده می شود. قالب را کمی چرب کنید و رنگ قرمز را اضافه کنید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود.

مرحله دوم: تهیه رنگ سفید

برای تهیه رنگ سفید باید ژله آلوورا را داخل کاسه ریخته با ۱/۲ لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود و بعد بن ماری کنید و بگذارید تا خنک شود و بعد از خنک شدن به آن ۱/۲ لیوان شیر اضافه کنید و هم بزنید. وقتی ژله قرمز نیم بند شد از یخچال خارج کنید و رنگ سفید را اضافه کنید و مجدد در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه رنگ سبز

برای تهیه رنگ سبز نیز باید ژله را با ۱ لیوان آب جوش بن ماری کنید و روی بخاری کتری قرار دهید و بعد از سرد شدن ۱ لیوان شیر اضافه کنید و روی لایه سفید رنگ بریزید و قالب را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد دور تا دور دسر را با چاقو آزاد کنید و روی دیس برگردانید. نوش حان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله به شکل بستنی چوبی

 

فوت و فن های دستور تهیه ژله یلدایی

  1. می توانید به هر کدام از قسمت ها برای رنگ بیشتر رنگ خوراکی اضافه کنید.
  2. برای تزیین از شکلات چیپسی استفاده کنید.
  3. برای خارج کردن دسر می توانید انتهای قالب را چند ثانیه روی بخاری کتری قرار دهید یا سشوار بگیرید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله ویترینی انار

از
2
دیدگاه