طرز تهیه تارت گردویی خوش طعم و مجلسی با فر مرحله به مرحله

طرز تهیه تارت گردویی

 

یکی از انواع تارت ها می باشد که با گردوی خرد شده تهیه می شود و یک گزینه خوب برای پذیرایی و مهمانی ها می باشد شما می توانید این تارت خوشمزه را به صورت تک نفره داخل قالب های تارت کوچک تهیه کنید و یا داخل یک تارت بزرگ تهیه و در انتها برش بزنید اما تارت گردویی را می توانید برای عید نوروز و یا شب یلدا نیز تهیه کنید این شیرینی از دو قسمت تهیه شده یک خمیر تارت و بعد مواد میانی که با گردو و پودر قند تهیه شده است. امروز در پارسی دی طرز تهیه تارت گردویی با فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کره۱۵۰ گرم
پودر قند۷۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
وانیل۱/۲ ق چای خوری
آرد۳۰۰ گرم

مواد لازم برای رویه 

گردو۶۰ گرم
کره۱۰۰ گرم
پودر قند۵۰ گرم
آرد۴۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
وانیل۱/۴ ق چای خوری

طرز تهیه تارت گردویی

مرحله اول: هم زدن کره

ابتدا برای تهیه خمیر تارت کره را داخل کاسه ریخته و به همراه پودر قند بزنید تا کرمی و روشن شود در حین هم زدن کره با لیسک کره های پاچیده شده به دیوار کاسه را بگیرید و بگذارید همه کره خوب هم بخورد در ادامه تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید.

مرحله دوم: تهیه خمیر تارت

در ادامه ۱ دقیقه دیگر مواد را هم بزنید سپس شروع به اضافه کردن آرد کنید تا جایی که خمیر وسط کاسه جمع شود اصلا نباید خمیر را ورز دهید فقط با نوک انگشت خمیر را جمع کنید وگرنه به روغن افتاده و خراب می شود شما می توانید برای تهیه خمیر تارت از غذاساز و تیغه خمیر زن استفاده کنید خمیر را جمع کنید و داخل نایلون قرار دهید و برای نیم ساعت داخل یخچال قرار داده تا خنک شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

برای تهیه مواد میانی کره هم دمای محیط را با پودر قند بزنید تا کرمی و سبک شود و سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود در انتها آرد و گردوی خرد شده و آسیاب شده را اضافه کنید و با لیسک مواد را هم بزنید و مواد میانی را داخل یک قیف بدون ماسوره بریزید.

مرحله چهارم: پخت تارت گردویی

در ادامه خمیر تارت خنک شده را بین دو نایلون با قطر ۲ الی ۳ سانت باز کنید و با کاتر گرد برش بزنید سپس داخل قالب های تک نفره تارت قرار دهید و با مواد گردویی مرحله قبل داخل تارت ها را پر کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شوند. بعد از خنک شدن به راحتی تارت ها از قالب خارج می شوند نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت تارت گردویی

  1. این تارت ها چون کره دارند باید در یخچال نگهداری شوند.
  2. برای تزئین می توانید کمی شکلات ذوب کنید و یا گردوی خرد شده روی آن قرار دهید.
  3. برای توستر و یا فر برقی دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
  4. اگر از طعم و مزه کره خوشتان نمی آید می توانید از ماگارین بجای کره استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه