طرز تهیه ژله خرده شیشه شفاف با ژله آلوورا و بستنی جدید و شیک بدون ژلاتین

دستور تهیه ژله خرده شیشه شفاف

طرز تهیه ژله خرده شیشه شفاف

 

ژله خرده شیشه شفاف یکی از ژله های بسیار خوشمزه و شیک و مجلسی می باشد که یکی از جدید ترین روش های تهیه ژله خرده شیشه می باشد. شما می توانید این ژله شفاف را داخل قالب های مختلف بریزید و اگر قالب ندارید می توانید داخل یک ظرف پیرکس بریزید و بعد از گرفتن ژله به صورت اسلایس شده سرو کنید. شما می توانید از ژله های رنگی در طعم های مختلف برای خرده شیشه ها استفاده کنید و اگر کیم حوصله به خرج دهید می توانید ژله ها را قالب بزنید. تعداد ژله های رنگی به سلیقه خود بستگی دارد. امروز در پارسی دی طرز تهیه ژله خرده شیشه شفاف را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ژله خرده شیشه شفاف

  • ژله آلوورا ۲ بسته
  • ژله های رنگی در طعم های مختلف ۴ بسته
  • بستنی وانیلی ۲ الی ۳ ق غذا خوری برای هر بسته ژله
  • آب جوش به مقدار لازم

طرز تهیه ژله خرده شیشه شفاف با بستنی و ژله آلوورا بدون ژلاتین

مرحله اول: تهیه ژله های رنگی

ابتدا باید ژله های رنگی را داخل کاسه های جداگانه بریزید و به هرکدام ۱ لیوان آب جوش اضافه کنید و کمی هم بزنید تا ژله ها حل شود و بعد روی حرارت کتری قرار دهید و بن ماری کنید و یا می توانید برای ۱ دقیقه در مایکروفر قرار دهید تا ژله بن ماری شود، سپس از روی حرارت بردارید و زمانی که سرد شد باید بستنی اضافه کنید و هم بزنید تا ژله مات شود.

مرحله دوم: قالب زدن ژله

در ادامه باید ژله های رنگی را داخل ظرف های بریزید که ارتفاع ژله زیاد نشود و برای ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد از قالب خارج کنید و به دلخواه با کاتر های مختلف یا به صورت ساده برش بزنید و یا حتی می توانید ژله را رنده کنید.

مرحله سوم: تهیه ژله خرده شیشه شفاف

ژله آلوورا را داخل یک کاسه ریخته و به آن ۳ پیمانه آب جوش اضافه کنید و هم بزنید و بن ماری کنید. کمی از ژله حل شده داخل قالب مورد نظر بریزید و بعد ژله های رنگی را داخل قالب ریخته و مابقی ژله آلوورا خنک شدن را بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد دور تا دور تا قالب را با چاقو آزاد کنید و بعد روی دیس مورد نظر برگردانید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ژله خرده شیشه شفاف

  1. می توانید بجای بستنی از شیر نیز استفاده کنید.
  2. حتما باید ژله هم دمای محیط و سرد شده باشد و بعد شیر با بستنی را اضافه کنید.
  3. می توانید برای چند ثانیه ژله را داخل آب گرم قرار دهید و بعد روی دیس برگردانید.

همچنین ببینید  

از
5
دیدگاه