طرز تهیه کباب پیچ ساده و خوشمزه و رستورانی با پرده سیرابی

طرز تهیه کباب پیچ

 

یکی از انواع روش های تهیه کباب می باشد که بسیار متقاوت ولی لذیذ و خوشمزه می باشد شما در تهیه این کباب از پرده سیرابی استفاده می کنید و دور گوشت چرخ کرده پیچیده و کباب می کنید شما می توانید داخل تابه یا روی زغال بزنید و کباب کنید و به همراه یک پلو خوشمزه میل کنید و گزینه خوبی برای تنوع غذایی می باشد زیرا پرده سیرابی باعث نرم شدن و خوش طعم شدن کباب می شود و طرز تهیه بسیار آسانی دارد. امروز در پارسی دی کباب پیچ رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

برنج۲ پیمانه
گوشت چرخ کرده۵۰۰ گرم
پرده سیرابی۲ عدد
پیاز۱ عدد
زعفرانبه مقدار لازم
گوجه۵ عدد
سیر۲ حبه
رب۱ ق غذا خوری
روغن زیتون۲ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمزبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب پیچ با پرده سیرابی

مرحله اول: آماده سازی کباب

ابتدا برنج را با کمی نمک خیس کنید سپس پیاز را رنده ریز بزنید و آب آن را کاملا بگیرید سپس داخل کاسه گذاشته و پیاز آب گرفته را به همراه ادویه ها اضافه کنید و هم بزنید و خوب مخلوط کنید و ورز دهید تا منسجم شود می توانید چند بار گوشت را به کاسه بکوبید و یا از استند میکسر استفاده کنید سپس از گوشت به اندازه چونه ۵۰ گرمی بردارید.

مرحله سوم: استراحت کباب

حالا پرده سیرابی را با کمک قیچی به شکل مستطیل برش بزنید و هر چانه را داخل پرده سیرابی باز کنید و مانند رولت با کمک پرده سیرابی رول کنید و حالا آن را به قطر ۲ سانت برش بزنید و هر ۴ عدد کباب پیچ رو در دو عدد سیخ چوبی بزنید و برای نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

مرحله سوم: سرخ کردن کباب پیچ

در ادامه یک تابه گریل را با کمی روغن چرب کنید و کباب ها را روی تابه گریل کنید و در حین سرخ شدن روی آنها نمک بپاشید و هر دو طرف را سرخ کنید و از تابه خارج کنید تا سس مخصوص را تهیه کنید.

مرحله چهارم: تهیه کباب پیچ

در ادامه گوجه ها را پوره کنید و به همراه سیر و روغن زیتون و کمی ادویه داخل تابه تفت دهید سپس رب را نیز اضافه کنید و تفت داده تا آب اضافی گوجه کشیده شود سپس برنج را نیز آبکش کنید و کمی زعفران کف قابلمه بریزید و برنج زعفرانی را دم بگذارید سپس به همراه سس و کباب پیچ سرو کنید نوش جان.

فوت وف ن های دستور پخت کباب پیچ

  1. هر طرف کباب پیچ را باید ۱۰ دقیقه سرخ کنید.
  2. وقتی کباب پیچ را داخل یخچال قرار دهید چربی یا همان پرده سیرابی کاملا خودش را می گیرد.
  3. تهیه سس دلخواه است ولی در کنار این کباب طعم و مزه خوبی می دهد می توانید از گوجه کبابی نیز استفاده کنید.
  4. به دلخواه از گوشت چرخ کرده مخلوط یا گوساله استفاده کنید.
  5. پرده سیرابی را می توانید از بیرون تهیه کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه