طرز تهیه کمپوت آلو زرد و قرمز خانگی خوشمزه و آسان در شیشه

طرز تهیه کمپوت آلو

 

یکی از انواع کمپوت های تابستانی است که با آلو زرد یا می توانید با آلو قرمز آن را تهیه کنید و روش تهیه هر دو به یک صورت می باشد و فرق ندارد. کمپوت کلمه فرانسوی است و به معنای مخلوط کردن می باشد و از قرن ۱۷ به وجود آمده است و برای تهیه آن از آب و شکر استفاده می شود. این روش باعث می شود میوه ها و یا به طور کلی موادی که کمپوت می شوند بیشتر ماندگاری داشته باشند. شاید برای شما پیش بیاد موادی را در یخچال یا میوه ای را زیاد دارید و در حال خراب شدن است باید دست به کار شوید و کمپوت آن را تهیه کنید و مطمئن باشید تهیه کمپوت در منزل از مدل های آماده و فروشگاهی بسیار خوشمزه تر است. امروز در پارسی دی کمپوت آلو زرد و قرمز خانگی در شیشه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

آلو۱ کیلوگرم
شکر۱/۲ پیمانه
آببه مقدار لازم

طرز تهیه کمپوت آلو خانگی در شیشه

مرحله اول: آماده سازی آلو

شما می توانید از مخلوط آلو زرد و قرمز و سیاه در این کمپوت استفاده کنید و چون آلو با پوست کمپوت می شود دقت کنید حتما آلو ها را با فرچه آشپرخانه بشورید تا تمیز شود سپس بگذارید تا خشک شوند.

مرحله دوم: پخت آلو

در ادامه آلوها را داخل قابلمه ریخته و به آن آب بریزید به طوری که روی آلوها را بگیرید سپس روی حرارت قرار دهید و بگذارید بجوشد از وقتی اولین جوش را خورد شکر را اضافه کنید میزان افزودن شکر کاملا دلخواه است می توانید کمتر بریزید و بسته به میزان ترشی و شیرینی آلوها شکر را تغییر دهید و حالا بگذارید برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه دیگر بجوشد ولی نباید آلو ها تغییر ظاهر دهند و له شوند.

مرحله سوم: هواگیری

در ادامه قابلمه را از روی حرارت بردارید و همان طور که داغ است داخل شیشه ها بریزید و آن ها را پر کنید و درب فلزی شیشه ها را خوب بسته و به صورت ورانه روی یک پارچه نخی قرار دهید تا ساعت ها که خنک و هواگیری در آن انجام شود.

مرحله چهارم: تهیه کمپوت آلو زرد و قرمز

وقتی شیشه ها خنک شدند و عمل پلمب شدن در آنها صورت گرفت کمپوت ها را با خیال راحت به مدت یکسال در یخچال نگهداری کنید البته می توانید در کابینت نیز قرار دهید تهیه ترکیبی آلوها با هم بسیار خوشمزه می باشد و این کمپوت گزینه خوبی برای پذیرایی می باشد. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه کمپوت آلو

  1. به دلخواه می توانید به مواد فوق در حال جوش کمی وانیل بزنید تا عطر و بو داشته باشد.
  2. این میوه ها چون خود شیرین هستند نیاز به شکر زیادی ندارند پس دقت کنید بیش از اندازه آن را شیرین نکنید.
  3. حتما بعد از اولین جوش زمان بگیرید تا آلوها زیاد نجوشند و حالت خود را از دست بدهند.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه