طرز تهیه کمپوت گیلاس خانگی فوری و بازاری با ماندگاری بالا

طرز تهیه کمپوت گیلاس

یکی از خوشمزه ترین کمپوت ها هستند که به راحتی می توانید در منزل تهیه کنید و در یخچال برای حداقل یکسال نگهداری کنید تا هر موقع که دلتان هوس گیلاس کرد کمپوت آن را داشته باشید و از مدل های آماده و کنسروی مارکت ها بسیار مقرون به صرفه است شاید برای شما پیش بیاد که مقداری گیلاس در یخچال بماند و برای جلوگیری از خراب شدن آنها بهترین راه کمپوت کردن آنها است. گیلاس به دلیل قندی طبیعی که دارد برای افراد دارای دیابت مناسب است و همچنین برای کاهش درد عضلات نیز توصیه شده است و برای سلامت قلب نیز بسیار مفید است با روش ذیل شما می توانید کمپوت ها را تا یکسال در یخچال قرار دهید و مطمئن باشید اصلا خراب نمی شوند ولی دقت کنید عمل هواگیری آن کاملا انجام شود. امروز در پارسی دی کمپوت گیلاس خانگی فوری و بازاری با ماندگاری بالا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گیلاس۲ کیلوگرم
شکر۳۰۰ گرم
آب۱ لیتر

طرز تهیه کمپوت گیلاس

1مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا داخل قابلمه گیلاس های شسته و خشک شده را بریزید و آب و شکر را اضافه کنید دقت کنید خود گیلاس شیرین است و اصلا نیازی به افزودن خیلی شکر نیست و همین مقدار برای ۲ کیلوگرم کافی می باشد شما می توانید تناسب بگیرید و بسته به مقدار گیلاس شکر را اندازه کنید.

2مرحله دوم: جوشاندن

حالا قابلمه را روی حرارت قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید تا به جوش بیاد و باید مدام کف روی آن را جمع کنید و بگذارید برای ۱۵ دقیقه کاملا بجوشد سپس شیشه های مورد نظر را آماده کنید و همان طور که گیلاس ها داغ هستند داخل شیشه بریزید و درب آن را محکم ببندید.

3مرحله سوم: هواگیری درب

حالا باید شیشه های کنسرو را که به محکمی بستید به صورت سر و ته داخل یک قابلمه بزرگ بریزید و بگذارید از زمان جوش آمدن آب ۱۰ دقیقه دیگر بماند و با آب بجوشد.

4مرحله چهارم: تهیه کمپوت گیلاس

وقتی ۱۰ دقیقه تمام شد حرارت را خاموش کنید و بگذارید در همان حال به صورت سر و ته بماند تا خنک و عمل هواگیری در آن انجام شود سپس از قابلمه بردارید و خوب نگاه کنید تا درب هیچکدام شل نشده باشد سپس کمپوت گیلاس آماده شده را در یخچال نگهداری کنید. به روش فوق تا یکسال بدون خرابی کمپوت گیلاس خواهید داشت.

فوت و فن های دستور تهیه کمپوت گیلاس فوری

  1. نیازی نیست حتما در یخچال بگذارید در داخل کابینت نیز می توانید نگهداری کنید.
  2. لطفا از محکم بودن درب شیشه ها مطمئن شوید وگرنه کپک می زند.
  3. بیش از اندازه گیلاس را نجوشانید وگرنه شکل و ظاهر خود را از دست می دهند.
  4. از گیلاس ها سالم و تازه استفاده کنید.
  5. درب شیشه حتما فلزی باشد.
  6. دقت کنید زمانی که شیشه را به صورت سر و ته داخل آب می گذارید باید تا ۲ سانتی متر از درب شیشه زیر آب باشد.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه