طرز تهیه لواشک آلو زرد و قرمز ملس و ساده به 3 روش در فر، آفتاب و سولاردم

دستور تهیه لواشک آلو زرد

لواشک آلو زرد

 

لواشک آلو زرد یکی انواع لواشک های بسیار خوشمزه می باشد که شما می توانید به تنهایی یا با ترکیب آلو قرمز یا سیاه این لواشک خوشمزه ملس را تهیه کنید. شما می توانید برای خشک کردن این لواشک به سه روش عمل کنید که ما هر سه روش را در این پست به شما یاد خواهیم داد تا بتوانید یک لواشک خوشمزه خانگی تهیه کنید. شما حتی می توانید این لواشک آلو زرد را با میوه های مانده در یخچال تهیه کنید و به دلخواه ترش یا ملس کنید و خشک کنید. لواشک یکی از تنقلات بسیار خوشمزه و مخصوص ما ایرانی ها می باشد که شما می توانید با چند قلم مواد یک لواشک خانگی سالم برای بچه های خود تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه لواشک آلو زرد و قرمز در فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لواشک آلو زرد در خانه

  • آلو زرد ۵۰۰ گرم
  • آلو قرمز ۵۰۰ گرم
  • شکر ۳ ق غذا خوری
  • نمک ۲ ق چای خوری

طرز تهیه لواشک آلو زرد خوشمزه و ملس به سه روش

مرحله اول: آماده سازی آلو ها

ابتدا آلو ها را بشورید و دم آن را بگیرید و خشک کنید. سپس داخل یک قابلمه بریزید. شما می توانید از ابتدا هسته آلو را جدا کنید و یا بدون گرفتن هسته بگذارید داخل قابلمه و درب آن را بسته و بدون افزودن ذره ی آب بگذارید تا آلو ها پخته و گوشت و هسته جدا شوند.

مرحله دوم: میکس کردن

وقتی خوب پخته شدند یک صافی را روی قابلمه قرار دهید و مواد را داخل صافی ریخته و خوب با کفگیر فشار دهید تا عصاره آن خارج و فقط هسته داخل صافی بماند. مجدد میکس آلو ها را روی حرارت قرار دهید و نمک و شکر را اضافه کنید و کمی صبر کنید تا غلیظ شود.

مرحله سوم: تهیه لواشک آلو زرد در آفتاب

سینی را کمی چرب کنید و نایلون انداخته و مواد لواشک را داخل سینی ریخته و برای ۴ روز در آفتاب مستقیم قرار دهید تا خوب خشک شود و بهتر است در طول این ۴ روز سینی را بچرخانید تا خوب و یکدست خشک شود.

مرحله چهارم: خشک کردن لواشک آلو زرد در فر و سولاردم

در ادامه برای تهیه لواشک فوری و خوشمزه باید کف سینی را کمی چرب کنید و نایلون انداخته و مواد را داخل سینی ریخته و در فر با کمترین دمای ممکن فر خود قرار دهید و برای ۳۰ دقیقه بگذارید تا آب اضافه کشیده شود. سپس برای ۱ ساعت در دمای محیط قرار دهید و از روی نایلون جدا کنید. برای خشک کردن در سولاردم نیز باید داخل سینی مواد را بریزید و با دمای ۱۱۰ درجه کانوکشن ۲۰ دقیقه زمان دهید و بگذارید برای نیم ساعت در سولاردم خاموش بماند. به همین راحتی لواشک آلو زرد تهیه شد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لواشک آلو زرد و قرمز در خانه

  1. زمان خشک شدن لواشک آلو زرد در هر سه روش بسته به ضخامت موادی که در سینی می ریزید دارد.
  2. زمانی که لواشک آلو زرد را در فر قرار می دهید مداوم چک کنید زیرا دمای فرها متفاوت است.
  3. موقع اضافه کردن شکر و نمک می توانید مزه مواد را بچشید و مطابق با ذائقه خود تنظیم کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه