طرز تهیه کمپوت نارنگی خوشمزه و راحت داخل شیشه با ماندگاری بالا

طرز تهیه کمپوت نارنگی

بسیار خوشمزه و تهیه آن در منزل بسیار آسان است، کمپوت نوعی دسر است که اولین بار در کشور فرانسه کشف شد در واقع کمپوت به مجموعه میوه های خرد شده که همراه با شربت پخته می شوند می گویند. کودکان علاقه زیادی به کمپوت دارند زیرا هضم آن آسان است و همچنین کمپوت ها دارای ویتامین و مواد مغذی هستند. اگر به هر دلیل نمی توانید میوه تازه فصل را بخورید آن را کمپوت کرده تا در روزهایی که آن میوه در بازار نیست شما یک کمپوت خوشمزه در یخچال دارید. کمپوت نارنگی دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد پیری است. این کمپوت خوشمزه را حتما در فصل پاییز تهیه کنید. امروز در پارسی دی کمپوت نارنگی با ماندگاری بالا را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

نارنگی کوچک۵۰۰ گرم
شکر۸ ق غذا خوری
گلاب۴ ق غذا خوری
زعفران دم کرده۲ ق غذا خوری
آب۴ لیوان

طرز تهیه کمپوت نارنگی

1مرحله اول : تهیه شربت کمپوت نارنگی

ابتدا آب و شکر را با هم مخلوط و روی حرارت می گذاریم تا به جوش بیاد در حین جوشیدن برای هم زدن از قاشق چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید (قاشق فلزی باعث می شود کیفیت شربت پایین شود)

2مرحله دوم : آماده سازی نارنگی

نارنگی ها را شسته و پوست بگیرید سپس پوست های سفید نارنگی را به دقت از گوشت نارنگی جدا کنید.

3مرحله سوم : اضافه کردن نارنگی

نارنگی ها را به شربت در حال جوش اضافه کرده و حرارت را کم می کنیم کمی که نارنگی ها نرم شد زعفران را اضافه می کنیم ( اضافه کردن زعفران باعث خوش رنگ تر شدن کمپوت می شود).

4مرحله آخر

وقتی شربت قوام پیدا کرد در مرحله آخر گلاب را اضافه کرده بعد از ۴ دقیقه از روی حرارت برمیداریم تا سرد شود سپس ظرف های مورد نظر را که خوب شسته و خشک کنید کمپوت نارنگی را داخل ظرف ریخته و در آن را خوب کیپ کنید تا هوا داخل کمپوت نرود. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه کمپوت نارنگی

  1. می توانید نارنگی ها را خرد کنید ولی شکل خود نارنگی برای کمپوت کمی مجلسی تر می باشد بنا به ذائقه و سلیقه خود برش بزنید.
  2. از نارنگی های رسیده و کوچک استفاده کنید تا هسته کمتری داشته باشند.
  3. اضافه کردن زعفران سلیقه ای می باشد.
  4. حتما گلاب را در زمان پایانی اضافه کنید تا عطرش از بین نرود.
  5. شیشه های کمپوت همیشه تمیز و هیچگونه چربی نداشته باشد زیرا باعث کپک می شود.

همچنین ببینید 

از
7
دیدگاه

  • Mahhi ۳ سال پیش

    چه جالب نمیدونستم حتما تست میکنم

    پاسخ