طرز تهیه کمپوت زردآلو درسته خوشمزه در منزل با ماندگاری طولانی

دستور پخت کمپوت زردآلو

طرز تهیه کمپوت زردآلو

 

کمپوت زردآلو یکی از انواع کمپوت ها می باشد و مخصوص کسانی است که طعم و مزه زردآلو را دوست دارند و می توانند با تهیه این کمپوت در فصل های دیگر این میوه خوشمزه و پر خاصیت را میل کنند و همان طور که می دانید کمپوت های خانگی خیلی بهتر از کمپوت های حاضری می باشد و بسیار سالم تر است زیرا مواد افزدنی ندارد. شما برای تهیه زردآلو بهتر است از زردآلو سفت و محکم استفاده کنید زردآلوهای شل بدرد کمپوت شدن نمی خورند. شما می توانید به روش ذیل میوه های دیگر را نیز کمپوت کنید. زردآلو میوه ای است که در سراسر دنیا به صورت تازه یا خشک یا کمپوت استفاده می شود و این میوه ای شیرین فوایدی زیادی همچون بهبود دستگاه گوارش، درمان دیابت، مبارزه با التهاب، بهبود بینایی، جلوگیری از آسیب کبد، کمک به کاهش متابولیسم بدن و … دارد. امروز در پارسی دی کمپوت زردآلو درسته خوشمزه با ماندگاری طولانی را به شما آموزش خواهم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کمپوت زردآلو در منزل

  • زردآلو ۱ کیلوگرم
  • شکر ۵ ق غذا خوری
  • آب ۳ پیمانه

طرز تهیه کمپوت زردآلو درسته با ماندگاری طولانی

مرحله اول: آماده سازی زردآلو

ابتدا زردآلو را خوب بشورید و بگذارید داخل آبکش بگذارید تا کاملا خشک شود سپس شیشه های تمیز که قرار است کمپوت را در آن تهیه کنید خوب بشورید و خشک کنید نباید اصلا مرطوب باشد.

مرحله دوم: افزودن زردآلو

زرد آلوها را داخل شیشه بریزید و خوب تکان دهید و یا چند بار به سطح بکوبید تا فضای اضافه بین زردآلو ها نباشد سپس از قبل مقداری آب را بگذارید تا جوش بیاد و کنار گذاشته تا خنک شود.

مرحله سوم: افزودن آب و شکر

شیشه های زردآلو را با آب جوشیده پر کنید و داخل هر شیشه ۴ ق غذا خوری شکر بریزید و مقداری از شربت بخورید و اگر نیاز بود مقداری بیشتری شکر اضافه کنید سپس شیشه ها را کاملا با آب جوشیده پر کنید به طوری که آب روی زردآلوها را بگیرید سپس درب شیشه ها را بسته و خوب محکم کنید.

مرحله چهارم: کمپوت کردن زردآلوها

داخل یک قابلمه بزرگ آب بریزید و صبر کنید تا به جوش بیاد سپس شیشه های زردآلو را داخل آب در حال جوش قرار دهید تا جای که شیشه ها کاملا در آب در حال جوش باشد سپس بگذارید تا ۱۵ دقیقه بجوشد سپس صبر کنید از حرارت بیفتد و شیشه ها را به صورت وارونه روی دستمال قرار دهید تا عمل هواگیری انجام شود شیشه ها را بعد از خنک شدن داخل یخچال نگهداری کنید.

نکات کلیدی در تهیه کمپوت زردآلو

  1. عمل وارونه کردن شیشه کمک می کند هوای داخل شیشه خارج و اگر درب شیشه خوب بسته نشده باشد متوجه شوید شیشه نشتی دارد و به سرعت آن را تعویض کنید.
  2. میزان افزودن شکر به شیرین بودن زرد آلو بستگی دارد ولی کمپوت ها را خیلی شیرین تهیه نمی کنند.
  3. تا ۶ ماه داخل یخچال قابل نگهداری می باشد.
  4. می توانید ابتدا شربت را یعنی مخلوط شکر و آب را تهیه کنید سپس داخل شیشه ها بریزید.
  5. اگر احساس کردید شکر در ته ظرف مانده بعد از خنک شدن شیشه ها را تکان دهید تا حل شود.

همچنین ببینید  

طرز تهیه کمپوت زردآلو درسته خوشمزه در منزل با ماندگاری طولانی
3.7 (74.4%) 25 votes

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments