طرز تهیه نان پنیری با گردو خانگی ساده و خوشمزه با فر

طرز تهیه نان پنیری

یکی از نان های بسیار معروف و خوشمزه می باشد که مربوط به کشور خاصی نمی باشد و در همه جای دنیا تهیه می شود. تهیه نان در منزل بسیار جذاب و دوست داشتنی می باشد و زمانی که عطر و بوی خوب نان کل فضای خانه را در بر می گیرد. شما می توانید نان پنیری را به شکل های مختلف دربیاورید و آن را برای یک صبحانه جذاب و خوشمزه آماده کنید البته این نان به قدری خوشمزه است که همراه با غذا یا عصرانه نیز مناسب است. امروز در پارسی دی نان پنیری و گردو با فر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

آرد نان فانتری۵۰۰ گرم
آب۲۴۰ میلی لیتر
تخم مرغ۱ عدد
شکر۱ ق غذا خوری
خمیر مایه۱ ق غذا خوری
روغن مایع۴۰ گرم
وانیلنوک ق چای خوری
پنیر خامه ایبه مقدار لازم
گردو خرد شده۱/۲ پیمانه
زیتون۱۰ عدد

طرز تهیه نان پنیری

1مرحله اول: عمل آوری خمیرمایه

ابتدا آب را ولرم کنید یعنی به دمای ۴۵ درجه برسونید اگر دماسنج ندارید انگشت خود را داخل آب فرو کنید باید گرما را احساس کنید ولی نباید بسوزد سپس شکر را اضافه کنید و هم بزنید در انتها خمیرمایه را افزوده و هم بزنید و برای ده دقیقه روی ظرف پوشانده تا عمل بیاد.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

تخم مرغ و روغن مایه و نمک و خمیرمایه عمل آمده را داخل یک کاسه ریخته و شروع به افزودن آرد کنید تا جایی که خمیر وسط کاسه جمع شود بسته به نوع آرد مصرفی ممکن است کمتر با بیشتر آرد مصرف شود.

3مرحله سوم: استراحت خمیر

در ادامه خمیر را روی سطح آردپاشی شده قرار دهید و به مدت ۱۵ دقیقه با دست خوب ورز دهید برای ورز دادن بهتر است ۵۰ بار خمیر را به سطح بکوبید یا از استند میکسر برای ورز دادن استفاده کنید سپس خمیر را داخل کاسه قرار دهید و در دمای ۲۷ درجه به مدت ۲۵ دقیقه استراحت اولیه بدهید تا کمی حجم بگیرد.

4مرحله چهارم: افزودن پنیر

در ادامه از خمیر چانه بگیرید و به وردنه باز کنید و در بین نان ها را با پنیر خامه ای و گردو و زیتون بی هسته پر کنید و به شکل دلخواه آن را فرم دهید سپس داخل سینی فر قرار دهید و روی خمیر را بپوشانید و برای ۱ ساعت استراحت دهید تا مجدد خمیر حجم بگیرد.

5مرحله پنجم: پخت نان پنیری

در ادامه فر را روشن کنید تا گرم شود سپس با زرده و کمی زعفران روی نان ها را رومال کنید و به دلخواه کنجد بپاشید سپس در طبقه وسط فر قرار داده و به مدت ۲۵ دقیقه در دمای ۱۹۰ بگذارید تا پخته و طلایی شود. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه نان پنیری با گردو

  1. اگر خمیر خیلی شل شد کمی آرد و اگر خیلی سفت شد کمی آب ولرم اضافه کنید.
  2. برای فرهای برقی دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  3. می توانید در بین این نان ها فقط پنیر بگذارید و زیتون و گردو را جذف کنید
  4. می توانید نان را به شکل گیس بافت دربیاورید و مواد را در مرکز نان قرار دهید.
  5. در هر مرحله استراحت اگر خمیر شما زیاد حجم نگرفت زمان بیشتری دهید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه