طرز تهیه پنکیک کتو با آرد بادام (بدون آرد و موز) برای صبحانه

طرز تهیه پنکیک کتو

 

رژیم کتو (یا رژیم کتوژنیک) یک نوع رژیم غذایی است که بر اساس مصرف کم کربوهیدرات و مواد غذایی بالای چربی تمرکز دارد. هدف اصلی این رژیم غذایی ایجاد یک وضعیت کتوز در بدن است. وضعیت کتوز یک وضعیت فیزیولوژیک است که بدن به علت کاهش مصرف کربوهیدرات ها و انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها بدست آورده و به جای استفاده از گلوکز (قند خون) برای تولید انرژی، بتا هیدروکسی بوتیریک اسید (BHB) را از تجزیه چربی ها برای تولید انرژی استفاده می کند. این فرآیند متابولیکی به نام کتوژنز است. در رژیم کتوژنیک، مصرف کربوهیدرات ها به میزان بسیار کمی محدود میشود و معمولا حدود ۵ تا ۱۰٪ از کالری روزانه را از کربوهیدرات ها تامین می کند. مقدار چربی ها و پروتئین های مصرفی بسته به نوع رژیم کتوژنیک و اهداف فرد ممکن است متفاوت باشد. رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن، کنترل قند خون، بهبود کارایی ذهنی و در برخی موارد کنترل تشنج های صرع ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما نیاز به کنترل دقیق و شناخته شده آن به علت تغییرات متابولیکی در بدن دارد و بهتر است قبل از شروع به رژیم کتوژنیک، با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید. همچنین، نباید این رژیم را برای هرکسی به صورت عمومی و بدون توصیه پزشک اجرا کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پنکیک کتو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پنکیک تابه ای با آب

 

مواد لازم

کره۱ ق غذا خوری
آرد بادام۲ ق غذا خوری
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
تخم مرغ۱ عدد
وانیلنوک ق چای خوری
شیرین کننده دلخواهبه مقدار دلخواه
خامه۱ ق چای خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پنکیک بدون شیر 

 

طرز تهیه پنکیک کتو

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید سپس به کمک یک قاشق غذا خوری مواد را اندازه گیری کنید. می توانید آرد بادام را خودتان در خانه تهیه کنید یا می توانید از عطاری ها تهیه کنید. برای تهیه آرد بادام در خانه باید بادام را پوست بگیرید و داخل آسیاب ریخته به قدری بزنید تا پودر شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل داخل کاسه بریزید با همزن دستی بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد خامه و کره نرم شده را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید و در انتها آرد بادام و بیکینگ پودر را اضافه کنید و هم بزنید تا به یک بافت یکدستی بریزید.

مرحله سوم: پخت پنکیک کتو

در ادامه باید کف تابه را با کمی کره چرب کنید و از مواد پنکیک با کمک ملاقه داخل تابه بریزید و زمانی که روی پنکیک حباب زد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پنکیک مغزدار فوری با نوتلا

 

فوت و فن های دستور پخت پنکیک کتو

  1. پنکیک ها را روی هم قرار دهید و به دلخواه با عسل میل کنید.
  2. حتما باید تابه را با کمی روغن چرب کنید.
  3. می توانید از ترکیب آرد بادام و آرد نارگیل استفاده کنید.
  4. اگر دوست دارید پنکیک شما پف دار باشد می توانید زرده و سفید را جدا بزنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پنکیک موزی با شیر

از
2
دیدگاه