طرز تهیه کیک تمشک خانگی خوشمزه و مجلسی با دستور تهیه آسان

طرز تهیه کیک تمشک

 

از دسته کیک های میوه ای می باشد که بسیار خوشمزه و خوش رنگ و لعاب است. این رسپی را می توانید با انواع میوه ها تهیه کنید و یا در قالب های مخلتف مانند لوف یا گرد یا میان تهی بنا به سلیقه خود درست کنید. تمشک از خانواده گیاه رز است و همیشه در همه فصول میوه دار است. تمشک ها به انواع رنگ های مختلف مانند قرمز، سیاه، طلایی، سفید و صورتی یافت می شوند. اما این میوه خوشمزه دارای خواصی زیاد همچون درمان اگزما، تقویت رشد مو، کمک به لاغری، دیابت و قند و خون، فشار خون و قلب می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک تمشک خانگی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

تخم مرغ۴ عدد
آرد سفید۱.۵ پیمانه
بیکینگ پودر۱.۵ق مربا خوری
پوره تمشک۱/۲ پیمانه
روغن مایع۱/۲ پیمانه
شکر دانه ریز۱ پیمانه
آب ولرم۲ ق غذا خوری
وانیلنوک ق چای خوری
نمکنوک ق چای خوری

طرز تهیه کیک تمشک خانگی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کرده تا سبک شود. فر را روشن کنید تا گرم شود. تمام مواد کیک را از یخچال خارج کنید تا هم دما شوند. تمشک را بعد از شستن با کمک گوشتکوب برقی یا مخلوط کن پوره کنید.

مرحله دوم: جدا سازی زرده و سفیده تخم مرغ

زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید سپس سفیده تخم مرغ را با ابتدا با دور تند همزن بزنید تا کف کند سپس ۲ ق غذا خوری شکر دستور را به همراه نمک اضافه کنید و خوب هم بزنید تا فرم گرفته شود.

مرحله سوم: هم زدن زرده

زرده ها را به همراه مابقی شکر و وانیل هم بزنید تا کرم رنگ شود سپس آب ولرم را اضافه کنید و هم بزنید تا کشدار و حجیم شود سپس روغن مابع را اضافه کنید و با کمک لیسک یا قاشق مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله چهارم: تهیه مایه کیک تمشک

در ادامه مخلوط آرد را به مواد بالا اضافه کنید تا خوب مخلوط شود برای هم زدن از لیسک استفاده کنید سپس سفیده تخم مرغ را نیز اضافه کنید و در حد مخلوط شدن در یک جهت مواد را هم بزنید در انتها پوره تمشک را اضافه کرده و مواد را در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله پنجم: پخت کیک تمشک خانگی

مایه کیک را داخل قالب از قبل چرب شده و آردپاشی شده بریزید و سه بار به سطح بکوبید سپس داخل فر گرم شده به مدت ۵۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا کیک پخته شود سپس از قالب خارج کنید و به دلخواه با خامه و تمشک تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک تمشک خانگی

  1. برای فرهای برقی و توستر ۲۰ درجه دما کمتر تنظیم شود.
  2. این کیک چون میوه ای می باشد ممکن است با توجه به نوع قالبی انتخابی شما زمان بیشتری بخواهد پس حتما بعد از گذشت ۴۵ دقیقه با خلال دندان کیک چک شود.
  3. بجای آب ولرم از شیر نیز می توانید استفاده کنید.
  4. سفیده ها را بعد از فرم دادن داخل یخچال قرار دهید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه