طرز تهیه کیک فنجانی دو رنگ (بدون فر) پف دار و آسان در 30 دقیقه

کیک فنجانی دو رنگ

 

کیک های فنجانی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده و اقتصادی است که شما می توانید به صورت دو رنگ داخل قابلمه بدو ن نیاز به فر تهیه کنید. این کیک فنجانی دو رنگ بسیار محبوب است و می تواید برای مهمانی ها نیز آماده کنید. همه مواد به پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی گفته شده است که بتوانید به سادگی اندازه گیری کنید. بافت این کیک بسیار نرم و پنبه ای است و شما می توانید بدون نیاز به قالب یا ورقه کاپ کیک نیست. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک فنجانی دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک هویج 

 

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
شیر ولرم۱/۲ لیوان
شکر۱ لیوان سر خالی
روغن۱/۳ لیوان
آرد۱ و ۱/۳ لیوان
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
وانیل۱ ق چای خوری
پودر کاکائو۱ ق غذا خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک خیس

 

طرز تهیه کیک فنجانی دو رنگ

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا مواد را در دمای محیط قرار دهید و به کمک یک پیمانه اشپزی یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر  با همزن دستی بزنید به قدری کرم رنگ شود اگر همزن برقی در دسترس دارید می توانید مواد را بزنید و در حین کار دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود و در ادامه شیر و روغن را به مواد اضافه کنید و با افزودن هر کدام برای چند ثانیه هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه باید مخلوط آرد و بیکینگ پودر را طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک یا همزن دستی به آرامی مخلوط کنید تا گلوله های آرد باز شود دقت کنید باید کم کم آرد را بریزید تا مواد حسابی مخلوط شود. سپس مواد را به دو قسمت تقسیم کنید و به یکی پودر کاکائو بزنید و حسابی مخلوط کنید تا شکلاتی شود و دیگری را ساده قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت کیک فنجانی

لیوان های نشکن را بردارید و با روغن چرب کنید و ابتدا مواد شکلاتی و بعد کمی از مواد سفید بریزید و اگر می خواهید طرح دار باشد می توانید مجدد کمی شکلاتی بریزید و با چاقو طرح ایجاد کنید ولی دقت کنید که نباید مواد بیشتر از ۲/۳ داخل لیوان باشد و ۱/۲ قالب خالی باشد سپس داخل یک قابلمه مقداری آب ریخته تا بجوش بیاید و لیوان ها را در آب قرار دهید به طوری که ۱/۳ آن داخل قالب باشد و بعد درب قابلمه را برای نیم ساعت بگذارید تا با حرارت کم پخته شود و بعد از نیم ساعت بدون باز کردن درب قابلمه حرارت را خاموش کنید و بگذارید برای ۲۰ دقیقه خنک شود و از لیوان ها خراج کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک شکلاتی 

 

فوت و فن های دستور پخت کیک فنجانی دو رنگ

  1. اگر مواد را بیش از اندازه داخل لیوان بریزید سر ریز می شود.
  2. می توانید داخل فر به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ نیز زمان دهید تا پخته شود.
  3. می توانید برای تزیین از شکلات بن ماری شده استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک ساده وانیلی

از
1
دیدگاه