طرز تهیه کیم چی کره ای با ترب و پیازچه خوشمزه و آسان

کیم چی

کیم چی یک خوراک تخمیر شده سنتی کره ای است این خوراک به کمک سبزیجات و ادویه جات گوناگون تهیه می شود. آشپزی کره جنوبی طیف بسیار وسیعی دارد که برخی از غذاهای کره جنوبی شهرت جهانی دارد مانند کیم چی. کیم چی در واقع نوعی ترشی تخمیر شده است که با فلفل و سبزیجات فراوان تهیه می شود اما در کره به کیم چی به چشم یک ترشی نگاه نمی کنند بلکه به عنوان یک غذا حتی در صبحانه نیز این غذا را میل می کنند. علاقه مردم کره به کیمچی آنقدر زیاد است که هر جا بروند کیم چی پای ثابت آن ها می باشد حتی زمانی که اولین فضانورد خود را به فضا فرستادن کیم چی با خود به همراه داشت. اولین بار در سلطنت گوریو با استفاده از تجارت های محصولات مختلف کلم چینی وارد کره شده و باعث تحول در طرز تهیه کیم چی شد. در سال ۱۹۸۸ در مسابقات المپیک کیم چی به همه دنیا معروفی شد و شهرتش جهانی شد. اما دسته ای دیگر در کره این غذا را با نان هم میل می کنند. امروز در پارسی دی کیم چی کره ای با ترب و پیازچه آسان و بسیار خوشمزه را به شما آمورش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

کاهو ژاپنی متوسط1 عدد
پیازچه۱ پیمانه
ترب سفید۱ پیمانه
فلفل تند هندی۴ عدد
سس ماهی۱/۴ پیمانه ( طرز تهیه آن در مرحله دوم گفته شده)
زنجبیل رنده شده۲ ق غذا خوری
هویج۲ عدد
نمک۳ ق غذا خوری
سیر۱ بوته
پودر گوجه خشک۳ ق غذا خوری

طرز تهیه کیم چی کره ای

1مرحله اول: آماده سازی کاهو

ابتدا کاهو را شسته و درشت درشت خرد کنید لا به لای کاهو نمک بزنید و اجازه دهید کاهو با نمک بمدت دو تا سه ساعت بماند سپس کاهو ها را شسته و آبکش کنید تا نمک اضافی آن خارج شود.

2مرحله دوم: آماده سازی سبریجات

هویج را شسته و پوست گرفته و خلالی ریز خرد کنید. ترب سفید را نیز خلالی باریک خرد کنید. پیازچه را پاک کنید و درشت خرد کنید. سیر را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید. اگر سس ماهی در خانه نداشتید از این روش برای درست کردن آن استفاده کنید ۳ قاشق غذا خوری سس سویا و ۳ ق غ سرکه بالزامیک و سه حبه سیر رنده اضافه کنید اما اگر سیر کیم چی زیاد بود اضافه نکنید و ۳ ق غ آب جوش و فلفل قرمز یک ق غ و آب لیمو یه ق مربا خوری و شکر قهوه ای ۳ ق غ همه رو مخلوط کنید به این سس ماهی می گویند.

3مرحله سوم: تخمیر کیم چی

تمام سبزیجات خرد شده را داخل ظرفی ریخته و به آن سیر رنده شده و زنجبیل رنده شده و فلفل تند و نمک و پودر گوجه خشک و سس ماهی را اضافه کنید و هم بزنید در انتها کاهو های خرد شده را بریزید و درب ظرف را بگذارید و بمدت ۲ روز اجازه دهید عمل تخمیر انجام شود. بعد از دو روز کیم چی خوشمزه ما حاضر است نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت کیم چی کره ای

  1. پودر فلفل چیلی را جایگزین فلفل هندی می توانید بکنید.
  2. اگر ترب سفید در اختیار نداشتید می توانید شلغم را جایگزین آن کنید زیرا طعم و مزه مشابه دارد.
  3. اگر پودر گوجه در اختیار نداشتید کمی رب گوجه فرنگی اضافه کنید.
  4. از سس ماهی گفته شده در دستور می توانید برای تهیه ماهی یا میگو نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه