طرز تهیه مربای هلو خانگی خوشمزه و مجلسی همراه با فوت و فن های آن

طرز تهیه مربا هلو

مربای هلو از اون دسته مرباهایی است که خیلی کمتر اسمش به گوش می خوره ولی بی نهایت خوشمزه و خوش رنگ است. سعی کنید از هلو های خیلی رسیده استفاده نکنید در اون صورت بیشتر شبیه مارمالاد می شود و تا جایی که امکان دارد هلو ها را به قطعات کوچک خرد کنید و اگر تمایل داشتید وسط هلو را گرفته تا مربا تیره نشود. مربای هلو به واسطه داشتن هلو از خواص زیادی برخودار است از جمله دارای ویتامین A و B3 است و همچنین هلو برای سلامت قلب و چشم نیز مفید است. امروز در پارسی دی یک مربای هلو درجه یک و بسیار خوشمزه را یاد خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

مواد لازم

هلو۱.۵ کیلو
شکر۸۰۰ گرم
وانیل و جوهر لیموبه مقدار لازم

طرز تهیه مربای هلو

1مرحله اول : آماده سازی هلو

ابتدا هلو را شسته و خشک کنید سپس هلو ها را پوست گرفته بدین صورت که یک به علاوه در پایین هلو با چاقو ایجاد کنید و روش آبجوش ریخته ۳ دقیقه بماند سپس به راحتی پوست آن کنده می شود سپس هلو ها را به قطعات کوچک ولی با ضخامت بیشتر خرد کرده و بعد در قابلمه ریخته و شکر را روی آن می ریزیم و برای ۲ الی ۳ ساعت در یخچال گذاشته تا آب بیندازد.

2مرحله دوم : پخت هلو

قابلمه مربا را روی حرارت گذاشته تا به جوش بیاد سپس زیر حرارت را کم کرده و مدام کف روی مربا را می گیریم این مرحله باید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه طول بکشد وقتی تکه هلو توش حباب دیده شده مربای ما حاضر است در انتهای پخت کمی وانیل و جوهر لیمو زده و از روی حرارت بر میداریم و می گذاریم تا خنک شده و مربا شیره را به خود جذب کرده و خوش رنگ تر می شود سپس در ظرف شیشه ای کاملا تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مربای هلو

  1. می توانید مربا را به دو قسمت تقسیم کنید و به یکی مقداری زعفران زده تا مربای هلوی زعفرانی داشته باشید.
  2. از پوست ها می توانید برای تزئین روی مربا استفاده کنید.
  3. اگر شیره مربا باقی ماند می توانید شربت هلو تهیه کنید.
  4. اضافه کردن جوهر لیمو مانع از کپک زدن می شود.
  5. اگر هلو های خریده شده ترش بود کمی بیشتر شکر بریزید.
  6. می توانید ۲ ق غذا خوری گلاب نیز به مربا اضافه کنید.
  7. اگر مربا قوام نداشته باشد مربای هلو زود کپک می زند.
  8. از قاشق تمیز برای هم زدن مربا استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
26
دیدگاه