طرز تهیه دحدح فلسطینی فوق العاده شیک و عالی برای مهمانی

طرز تهیه دسر دحدح

 

اگر می خواهید یک دسر جدید و جذاب تهیه کنید که فوق العاده متفاوت و بین المللی است این دسر خوشمزه را به راحتی تهیه کنید. این دسر فوق العاده با یک خمیر عالی تهیه می شود و بعد باید مواد فیلینگ را تهیه کنید و در انتها شربت را اضافه کنید و این دسر فوق العاده را برای مهمانی و مراسمات مختلف تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر دحدح را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا

 

مواد لازم

آرد سمولینا۲ و نیم پیمانه
آرد۱ پیمانه
کره یا روغن جامد به دمای محیط رسیده۱/۲ پیمانه
روغن مایع۱/۲ پیمانه
زردچوبه۱/۲ ق چای خوری
شکر۱ پیمانه
مایه خمیر۲ ق چای خوری
بیکینگ‌ پودر۱ ق چای خوری
وانیل۱/۴ ق چای خوری
شیر ولرم۱ پیمانه
هل ساییده۱/۴ ق چای خوری

مواد لازم برای فیلینگ

پودر نارگیل۱/۲ پیمانه
گردوی پودر شده۱/۲ پیمانه
آردسمولینا۱ پیمانه
پودر شکر۱/۲ پیمانه
گلاب۲ ق سوپ خوری
پودر دارچین۲ ق سوپ خوری
شربت۱/۲ پیمانه

مواد لازم برای تهیه شربت

شکر۲ پیمانه
آب۱ پیمانه
آبلیموترش تازه۱ ق چای خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر یخچالی با بیسکویت پتی بور

 

طرز تهیه دسر دحدح

مرحله اول: تهیه خمیر

تمام مواد خشک شامل؛ آرد سمولینا، هل ساییده، بیکینگ‌پودر، آرد،شکر،وانیل،مخمر و زردچوبه را داخل کاسه ریخته و با هم ترکیب کرده و کره‌ ی به دمای محیط رسیده و روغن مایع را افزوده و همزده تا مواد به شکل خرده نان درآید و شیر ولرم را افزوده و خمیر را هم بزنید که خمیر نرم و لطیفی به دست آید و به دست ‌نچسبد. خمیر را دو نیم کرده و نیمی را کف قالب ۲۵ سانتی پهن و سطحش را صاف می‌کنیم و مواد فیلینگ را آماده کنید.

مرحله دوم: تهیه مواد فیلینگ

تمام مواد فیلینگ را داخل کاسه ریخته و با هم ترکیب کرده تا به شکل خرده نان تقریبا خمیری درآید و روی خمیر پایه ریخته و سطحش را صاف و کمی فشرده کنید.

مرحله سوم: پخت خمیر

خمیر باقیمانده را بین دو لایه کاغذروغنی یا کیسه فریزر به قطر ۲۵ سانت پهن کرده و به کمک کاغذ روغنی یا کیسه فریزر روی مواد فیلینگ پهن کنید و یا می‌توانیم از خمیر تکه‌ های کوچک برداشته و در کف دست نازک پهن کرده و روی مواد فیلینگ قرار دهیم تا تمام سطح مواد پوشانده شود و روی سطح خمیر را شکل انداخته و قالب را داخل فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه‌ی سانتی‌گراد به مدت تقریبی ۳۰ دقیقه یا تا زمانیکه شیرینی پخته و طلایی شود،

مرحله چهارم: تهیه شربت

در این فاصله شربت را آماده می‌کنیم. شکر و آب را داخل قابلمه ریخته و روی حرارت قرار می‌دهیم و به محض جوشیدن شربت،آبلیمو را به شربت افزوده و همزده و از روی حرارت برمی‌داریم تا ولرم شود. شربت ولرم را روی شیرینی که پخته و نیمه داغ است،ریخته و پس از این که شیرینی کامل خنک شد،برش زده و سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک موزاییکی یخچالی

 

فوت و فن های دستور تهیه دسر دحدح

  1. این شیرینی هم گرم و هم سرد سرو می‌شود و در هنگام گرم بودن نرم و لطیف می‌باشد و شکل خودش را کامل حفظ نمی‌کند ولی وقتی خنک باشد،به راحتی برش خورده و به هر شکلی که دلمان بخواهد می‌توانیم برش بزنید.
  2. آرد سمولینا را از لوازم قنادی ها تهیه کنید.
  3. باید شربت ولرم باشد تا جذب دسر شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر عربی

از
2
دیدگاه