طرز تهیه پیاز سماقی چاشنی فوق العاده عالی برای انواع غذا ها و کباب ها

 

طرز تهیه پیاز سماقی

 

شاید انواع پیاز ها طعم دار را در رستوران ها در کنار غذا ها مشاهده کرده باشید اما پیاز داغ سماقی یکی از چاشنی های فوق العاده کنار انواع پلو و خورشت بخصوص کباب ها و ماهی گریل شده می باشد که می توانید خیلی راحت با چند قلم مواد به سفره های خود زینت بخشیده و اگر در خانه مواد سالاد یا سبزی ندارید سریع دست به کار شوید این پیاز سماقی خوشمزه را تهیه کنید. پیاز سماقی به واسطه داشتن سماق خیلی خوشرنگ و جذاب است و با افزودن کمی جعفری ساطوری شده بی نظیر می شود. حتی می توانید شب قبل این پیاز سمافی خوشمزه را تهیه کنید و هرچقدر بیشتر بماند خوشمزه تر می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه پیاز سماقی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سماق قاتوق

 

مواد لازم

پیاز۳ عدد
آبلیموترش۲ ق غذا خوری
روغن زیتون یا ذرت یا کنجد۱/۴ پیمانه
سماق قرمز۱ ق غذا خوری
جعفری خرد شده۱ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، پول بیبربه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کتلت مرغ ترش با سماق

 

طرز تهیه پیاز سماقی

مرحله اول: آماده سازی پیاز ها

ابتدا باید پیاز ها را پوست بگیرید و از وسط به دو نیم کنید. دقت کنید باید از پیاز سفید برای تهیه این پیاز سماقی استفاده کنید و بعد روی تخته برش قرار دهید و به صورت نازک و اسلایسی برش بزنید و با دست دونه های پیاز را از هم جدا کنید و داخل یک کاسه بریزید. می توانید از اسلایس برای یک دست برش زدن پیاز ها استفاده کنید زیرا نباید خیلی ضخیم باشد. (می توانید در کاسه ای مقداری آب و یخ بریزید پیاز ها رو ۱۰ دقیقه داخل آب یخ بگذارید و در یخچال استراحت میدیم بعد از ۱۰ دقیقه آبکش کرده و بگذارید تا خشک شود).

مرحله دوم: آماده سازی مواد

جعفری را بشورید و خشک کنید و با کمک چاقو ساطوری ریز خرد کنید. آبلیمو را از وسط به دو نیم کنید و آب آن را بگیرید.

مرحله سوم: تهیه پیاز سماقی

در ادامه باید آبلیمو و روغن زیتون و ادویه ها را به پیاز اضافه کنید و هم بزنید و بعد سماق و جعفری را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا پیاز ها قرمز رنگ و به مواد آغشته شود سپس پیاز سماقی تهیه شده را برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا طعم ها به خورد هم برود و بعد داخل ظرف سرو ریخته و به همراه انواع کباب و ماهی و خورشت ها سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سماق پلو

 

فوت و فن های دستور پخت پیاز سماقی

  1. این مخلوط را می توانید حداکثر برای ۴ روز در یخچال نگهداری کنید.
  2. موقعی که داخل یخچال قرار می دهید روی آن را با سلفون یا نایلون بپوشانید تا بوی آن داخل یخچال پخش نشود.
  3. می توانید از پیاز سفید یا قرمز به دلخواه استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: خواص و مضرات سماق

از
3
دیدگاه