طرز تهیه ژله سه رنگ با شیر برای شب یلدا مرحله به مرحله

طرز تهیه ژله سه رنگ

 

ژله ها را می توانید داخل قالب های مختلفی تهیه کنید و برای شب یلدا می توانید از قالب های مخصوص شب یلدا مانند عکس استفاده کنید یا از یک قالب میان تهی استفاده کنید. قبل از شروع کرد با لیوانی که می خواهید آب داخل ژله بریزید و داخل قالب بریزید تا متوجه شوید که چه مقدار ژله و آب برای این قالب نیاز است. شما می توایند برای مات کردن ژله های چند رنگ از شیر یا بستنی استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ژله سه رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله یلدایی

 

مواد لازم 

ژله قرمز۱ بسته
ژله سبز۱ بسته
ژله آلوورا۱ بسته
آب جوش۳ پیمانه
رنگ خوراکیبه مقدار دلخواه
شیر۱.۵ پیمانه

 

همچنین ببینید: ژله شب یلدا لیوانی

 

طرز تهیه ژله سه رنگ

مرحله اول: تهیه ژله قرمز

ابتدا باید قالب مورد نظر را دستمال کمی چرب کنید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود. ژله قرمز را داخل کاسه بریزید و به همراه ۱ لیوان آب جوش هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد صبر کنید تا کاملا خنک شود سپس ۱/۲ لیوان از مقدار شیر گفته شده را اضافه کنید و هم بزنید و داخل قالب مورد نظر بریزید.

مرحله دوم: تهیه ژله سفید

در ادامه باید ژله آلوورا را به همراه ۱ لیوان جوش مخلوط کنید و هم بزنید سپس ژله را بن ماری کنید و صبر کنید تا کاملا سرد شود و بعد ۱/۲ لیوان شیر اضافه کنید و هم بزنید روی ژله قرمز نیم شده بریزید و در یخچال قرار دهید تا لایه بعدی را تهیه کنید.

مرحله سوم: تهیه لایه سبز

ژله سبز رنگ را که می توانید از ژله کیوی را به همراه ۱ لیوان آب جوش مخلوط کنید و به دلخواه می توانید برای رنگ بیشتر از رنگ خوراکی استفاده کنید و بن ماری کنید صبر کنید تا خنک شود و بعد ۱/۲ لیوان شیر اضافه کنید و هم بزنید و روی ژله قبلی بریزید و قالب را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم: تهیه ژله سه رنگ

در ادامه باید بعد از این که ژله خودش را گرفت باید دور تا دور قالب را آزاد کنید و به وسط قالب با دست بکشید تا مطمئن شوید کاملا از قالب جدا شده است و بعد روی دیس مربوط برگردانید. از شکلات اشکی به دلخواه برای تزیین می توانید استفاده کنید و یا با کمک رنگ سبز روی ژله سبز رنگ چند خط مانند هندوانه ایجاد کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله بستنی

 

فوت و فن های دستور تهیه ژله سه رنگ

  1. اگر ژله داغ باشد و شیر را اضافه کنید بریده و دون دون می شود و بهتر است برای اطمینان از یک صافی رد کنید.
  2. اگر ژله به قالب چسبیده بود می توانید زیر قالب را کمی سشوار بگیرید تا جدا شود.
  3. می توانید در هر رنگ ژله ی که تهیه می کنید برای رنگ بیشتر از رنگ خوراکی قرمز و سبز استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: آموزش ژله شب یلدا جدید

از
1
دیدگاه