طرز تهیه پف پفی یلدایی ساده و مجلسی با ژله، گلوکز و نشاسته ذرت

طرز تهیه پف پفی یلدایی

یکی از دسرهای خوشمزه برای شب یلدا می باشد که به راحتی با ژله های رنگی می توانید این دسر خوشمزه را تهیه کنید و مطمئن باشید از مدل های پف پفی بیرون بسیار با کیفیت تر و خوشمزه تر و سالم تر می باشد. شما می توانید این پف پفی خوشمزه را برای بلندترین شب سال در سه رنگ جذاب به شکل هندوانه تهیه کنید و در انتها داخل پودر نارگیل بغلتانید. این دسر خوشمزه اصلا نیازی به قالب خاصی ندارد و در یک ظرف پیرکس مستطیل یا مربع شکل می توانید این پف پفی یلدایی را آماده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پف پفی یلدایی با ژله، گلوکز و نشاسته ذرت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ژله قرمز۲ بسته
ژله سبز۱ بسته
ژله آلوئه ورا۱ بسته
گلوکز۱ ق غذا خوری به ازای هر بسته
آب جوش۱/۳ پیمانه به ازای هر بسته
پودر نارگیل یا نشاسته ذرتبه مقدار لازم

طرز تهیه پف پفی

1مرحله اول: آماده سازی ظرف

یک ظرف به اندازه دلخواه بردارید هر چقدر ظرف کوچک تر باشد قطر و اندازه پف پفی شما بیشتر می شود حالا قالب یا همان ظرف پیرکس را با روغن چرب کنید و پودر نارگیل یا نشاسته ذرت بریزید شما به دلخواه می توانید هر کدام را بنا به ذائقه و سلیقه خود استفاده کنید.

2مرحله دوم: آماه سازی ژله قرمز

۲ بسته ژله قرمز را داخل ظرف ریخته و به آن ۱/۳ آب جوش اضافه کنید و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید و بن ماری کنید تا ذرات ژله حل شود و کاملا شفاف شود به ازای هر بسته ژله ۱ ق گلوکز اضافه کنید و هم بزنید در صورت دلخواه برای اینکه ژله رنگ بیشتری داشته باشد از رنگ قرمز خوراکی استفاده کنید و حالا با دور تند همزن ۵ الی ۱۰ دقیقه بزنید تا پف دار و کشدار شود سپس ژله قرمز را داخل ظرف ریخته و روی آن را با پالت صاف کنید و ظرف را داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

3مرحله سوم: افزودن ژله سفید و سبز

در ادامه ژله آلوئه ورا را نیز همانند مرحله قبل بن ماری کنید و با گلوکز مخلوط کنید تا خوب کشدار و پفدار شود سپس قالب را از یخچال خارج کنید و لایه سفید را روی آن ریخته و صاف کنید حالا مجدد داخل یخچال قرار دهید و دوباره ژله سبز را نیز همانند مراحل قبل انجام دهید.

4مرحله چهارم: تهیه پف پفی یلدا

سپس برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا لایه ها خوب خودشان را بگیرند سپس با چاقو برش بزنید و به شکل مکعبی یا با کاترهای مختلف آن را برش بزنید و داخل پودر نارگیل بغلتانید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه پف پفی شب یلدا با همزن دستی

  1. بهتر است بین افزودن هر لایه زمان زیادی ندهید نهایت نیم ساعت تا لایه ها بهم بچسبند.
  2. حتما چاقو را چرب کنید تا راحت بتوانید برش بزنید.
  3. ظرف را خیلی خوب چرب کنید تا بتوانید راحت پف پفی را برش بزنید.

همچنین ببینید

از
9
دیدگاه