طرز تهیه سالاد اسفناج و لبو و انار با سس مخصوص شیک و مجلسی

طرز تهیه سالاد اسفناج و لبو

 

اگر دوست دارید یک سالاد سالم و مقوی با اسفناج تهیه کنید این سالاد اسفناج و لبو را حتما تست کنید زیرا طعم و مزه بسیار خوبی دارد و با یک سس رژیمی تهیه کنید و برای پاییز و زمستان یک سالاد فوق العاده داشته باشید. این سالاد را می توانید با بیبی اسفناچ یا اسفناج معمولی خرد شده تهیه کنید و به عنوان یک شام رژیمی یا به عنوان یک سالاد جدید و تازه تهیه کنید. طعم و مزه این سالاد بی نظیر است و شما می توانید مواد این سالاد به دلخواه تغییر دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سالاد اسفناج و لبو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سالاد ماکارونی

 

مواد لازم

اسفناج۱ کیلوگرم
لبو۲ عدد بزرگ
انار۲ ق غذا خوری
گوجه گیلاسی۶ عدد
پنیر خامه۲ ق غذا خوری

مواد لازم برای تهیه سس سالاد

سرکه بالزامیک۳ ق غذا خوری
روغن زیتون۲ ق غذا خوری
نعنا خشک۱ ق  غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، سماقبه مقدار لازم

 

همچنین ببیند: طرز تهیه سالاد الویه

 

طرز تهیه سالاد اسفناج و لبو

مرحله اول: پخت لبو

ابتدا باید لبو ها را بپزید برای این کار لبو ها را خوب بشورید و سر و ته لبو را بزنید و داخل قابلمه قرار دهید و روی آن آب ریخته و روی حرارت قرار دهید و زمان دهید تا لبو پخته شود و بعد از پخت لبو باید آن را آبکشی کنید و با یک فشار ساده پوست لبو را جدا کنید و به اندازه دلخواه خرد کنید.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

اسفناج ها را بشورید و اگر از اسفناج معمولی استفاده می کنید می توانید کمی خرد کنید ولی اگر از بیبی اسنفاج استفاده می کنید به صورت درسته داخل سالاد قرار دهید. انار را دان کنید. گوجه گیلاسی ها را بشورید و از وسط به دو نیم تقسیم کنید.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

حالا باید کاسه مورد نظر برای تهیه سالاد را انتخاب کنید و لبو و اسفناج را داخل کاسه ریخته و روی آن انار و گوجه گیلاسی خرد شده را قرار دهید و با کمک قاشق چای خوری پنیر اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه سس

برای تهیه سس باید سرکه و روغن زیتون و ادویه ها را باهم مخلوط کنید و در انتها نعنا خشک را اضافه کنید و هم بزنید و روی سالاد بریزید و سرو کنید، می توانید سالاد را در یخچال قرار دهید و بعد از خنک شدن سرو کنید یا همان موقع قابل سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سالاد سزار

 

فوت و فن های دستور تهیه سالاد اسفناج و لبو

  1. می توانید از زیتون یا گوجه فرنگی معمولی استفاده کنید.
  2. بگذارید اسفناج ها بعد از شستن کاملا خشک شود و بعد استفاده کنید.
  3. از روغن زیتون فرابکر و بدون بو استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سالاد انار

 

از
2
دیدگاه