طرز تهیه پنکیک بلوبری خانگی بصورت مرحله ای با طعمی بی نظیر

طرز تهیه پنکیک بلوبری

 

پنکیک ها انواع و اقسام مختلفی دارند مانند پنکیک ساده بدون شیر که در آموزش های قبل به شما یاد دادیم و یکی از محبوب ترین پنکیک ها می باشد ولی شما می توانید این بار با بلوبری پنکیک را تهیه کنید. بلوبری میوه شیرین و معطر است که رنگ بسیار جذابی دارد و صد ها خاصیت بسیار خوب را نیز با خود دارد. شما می توانید از بلوبری به عنوان یک میوه یا میان وعده سالم استفاده کنید ولی شاید اولین چیزی که با اسم بلوبری به ذهن شما بیاید رنگی جذاب آن می باشد ولی این میوه خوشمزه و بومی آمریکا شمالی کالری کمی دارد اما بلوبری برای چشم و کسانی که آب مرواید دارند و برای حفظ و سلامت پوست گزینه خوبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز پنکیک بلوبری را می توانید مشاهده کنید همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پنکیک شکلاتی برای ۴ نفر

 

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
وانیل۱ ق مربا خوری
شکر۱/۲ پیمانه
روغن۱/۲ پیمانه
شیر۱ پیمانه
آرد۱.۵ پیمانه
بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری
بلوبری۱ پیمانه

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پنکیک ژاپنی پفی با ماست

 

طرز تهیه پنکیک بلوبری

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد بلوبری را بشورید و داخل آبکش قرار دهید. مواد را به کمک یک پیمانه یا یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید تخم مرغ ها را به همراه وانیل با همزن دستی بزنید تا یکدست و کرم رنگ شود و بعد به ترتیب باید شکر و روغن و شیر را اضافه کنید و با همان همزن دستی یا یک قاشق مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شود ( در حد ۳ دقیقه همزدن کافی می باشد).

مرحله سوم: افزودن بلوبری

در ادامه باید مخلوط آرد و بیکینگ پودر را به مواد اضافه کنید و با همان همزن دستی مواد را هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود و بعد باید بلوبری را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت پنکیک بلوبری

حالا باید یک تابه را روی حرارت قرار دهید و کمی کره یا روغن با فرچه داخل تابه بزنید تا گرم شود و بعد با کمک ملاقه از مواد پنکیک داخل آن بریزید و صبر کنید برای ۲ دقیقه تا روی پنکیک حباب بزند و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و به همین ترتیب همه مواد را تهیه کنید و در انتها روی پنکیک ها را با بلوبری و عسل تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پنکیک موزی فوری با شیر

 

فوت و فن های دستور پخت پنکیک بلوبری

  1. می توانید مقدار بلوبری را به دلخواه کم و زیاد کنید.
  2. اگر می خواهید پنکیک شما کم شیرین باشد می توانید از مقدار شکر کم کنید و در انتها با سس شکلاتی یا عسل سرو کنید.
  3. اگر مواد شما زیاد است می توانید بعد از چند بار پخت پنکیک مجدد تابه را چرب کنید.
از
1
دیدگاه