طرز تهیه مافین آلبالو با طعمی بی نظیر و پف زیاد و خوش طعم به روش قنادی

دستور پخت مافین آلبالو

طرز تهیه مافین آلبالو

 

مافین آلبالو یکی از انواع مافین ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید با آلبالو فریزری هسته گیری شده یا آلبالو تازه این شیرینی خوشمزه را برای مهمانی و پذیرایی شیک استفاده کنید. مافین آلبالو را می توانید در قالب های مختلف تهیه کنید. برای تهیه این مافین می توانید از قالب های پای سیب با کپسول کاغذیی استفاده کنید و یا می توانید از قالب مافین استفاده کنید و اگر هیچکدام را در اختیار ندارید از کپسول مقوایی استفاده کنید. این مافین آلبالو  پف بسیار خوبی دارد اگر همه اندازه ها را رعایت کنید یک شیرینی بسیار خوشمزه خواهید داشت. امروز در پارسی دی طرز تهیه مافین آلبالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مافین آلبالو

 • آرد قنادی ۲۸۰ گرم
 • بیکینگ پودر ۱.۵ ق چای خوری
 • شکر ۱۱۰ گرم
 • نمک ۱/۸ ق چای خوری
 • تخم مرغ ۲ عدد
 • وانیل ۱/۴ ق چای خوری
 • کره ذوب شده ۸۵ گرم
 • شیر ۲۵۰ گرم
 • آلبالو بدون هسته ۱۰۰ گرم
 • خلال پسته به مقدار لازم

طرز تهیه مافین آلبالو با پف زیاد به روش قنادی در خانه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند سپس به کمک یک ترازو آشپزی مواد را اندازه گیری کنید و کنار قرار دهید. مواد خشک شامل آرد و بیکینگ پودر و نمک را باهم مخلوط و سه بار الک کنید و بعد شکر را داخل یک کاسه ریخته و خوب هم بزنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ ها را شکسته به همراه وانیل داخل کاسه ریخته و با همزن دستی یا برقی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود. سپس شیر و کره ذوب شده را به مواد اضافه کنید و با افزودن هر کدام ۱ دقیقه دیگر هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه مایه مافین آلبالو

حالا باید وسط کاسه مواد خشک را باز کنید و تخم مرغ هم زدن را داخل کاسه ریخته و با همزن دستی مواد را هم بزنید تا مواد یکدست شود و اصلا نباید گلوله ی داخل آن باشد. سپس مواد را داخل یک قیف بریزید تا بهتر بتوانید داخل قالب ها بریزید.

مرحله چهارم: پخت مافین آلبالو

در ادامه باید یک لایه نازک از مواد مافین را داخل قالب مافین که از قبل کپسول مخصوص قرار دادید بریزید و روی مواد آلبالو به مقدار دلخواه قرار دهید و مجدد روی آلبالو ها از مواد مافین بریزید به طوری که باید ۲/۳ قالب مافین از مواد پر باشد وگرنه بعد از پخت از ظرف بیرون می ریزید. قالب مافین را در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا مافین آلبالو پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مافین آلبالو به روش قنادی با کره

 1. می توانید در انتها برای تزیین کمی خلال پسته و یک عدد آلبالو روی مواد قرار دهید.
 2. برای فرها برقی باید ۱۶۰ درجه تنظیم کنید.
 3. با این مقدار مواد حدود ۱۰ عدد مافین خواهید داشت.
 4. قطر قالب برای ۱۰ عدد مافین آلبالو ۱۰ سانت است و اگر از قطر کمتر استفاده کنید تعداد بیشتری مافین خواهید داشت.

همچنین ببینید  

طرز تهیه مافین آلبالو با طعمی بی نظیر و پف زیاد و خوش طعم به روش قنادی
5 (100%) 1 votes

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments