طرز تهیه شیرینی میکادو شکلاتی مجلسی و بازاری با آرد نخودچی

طرز تهیه طرز تهیه شیرینی میکادو

میشکا یکی از شیرینی های سنتی ایرانی می باشد که به صورت لایه لایه روی همدیگر قرار می گیرند و با کمک نان تهیه می شود. این نوع شیرینی بیشتر با آرد نخودچی یا آرد سفید و پودر کاکائو تهیه می شود. شما می توانید بدون فر شیرینی میکادو را تهیه کنید شما می توانید این شیرینی را برای عید نوروز و یا مراسمات مذهبی خود تهیه کنید زیرا هم راحت است و نیاز به مواد زیادی نمی باشد و هم مقرون به صرفه است. شیرینی میکادو دارای چند نکته می باشد که لایه ها کاملا بهم چسبیده شوند و در هنگام برش زدند جدا نشوند که در آموزش امروز به شما یاد خواهیم داد. امروز در پارسی دی شیرینی میکادو شکلاتی بازاری را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

آرد سفید۲ پیمانه
آرد نخودچی۱ پیمانه
پودر قند۱ و نیم پیمانه
کره یا روغن جامد۳/۴ پیمانه (۱۵۰ گرم)
روغن مایع۳/۴ پیمانه
پودر کاکائو۳ ق غذاخوری
نان میکادو۵ تا ۶ ورق
شکلات۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم

طرز تهیه شیرینی میکادو

1مرحله اول: تفت دادن آردها

ابتدا آرد سفید را داخل تابه الک کنید و به مدت ۱۰ دقیقه خوب تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود ولی نباید تغییر رنگ دهد سپس در ادامه آرد نخود را نیز داخل تابه الک کنید و ۱۰ دقیقه دیگر تفت دهید ( حتما دقت کنید باید حرارت ملایم باشد چون آرد نخودچی زود می سوزد).

2مرحله دوم: افزودن پودر کاکائو و روغن

در ادامه پودر کاکائو را داخل تابه الک کنید و کمی که تفت خورد کره یا روغن جامد را افزوده و سریع مدام هم بزنید سعی کنید روغن را یکباره اضافه نکنید و با توجه به جنس آردهای مختلف کم کم ریخته تا به غلظت مناسب برسد یعنی به راحتی بتوانید روی نان میکادو پخش کنید. در انتها پودر قند را اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید.

3مرحله سوم: تهیه نان میکادو مجلسی

روی هر لایه مقدار مناسبی از مواد میانی را پهن کنید و بعد لایه بعدی نان میکادو را روی مواد قرار داده و با دست خوب همه قسمت ها را فشار دهید تا مواد میانی در حفره های نان نفوذ و لایه ها کاملا منسجم شده و به هم بچسبند.

4مرحله چهارم: استراحت نان میکادو

در انتها یک سینی سنگین روی شیرینی گذاشته و بمدت ۲ الی ۳ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا لایه ها کاملا بهم بچسبند سپس روی شیرینی را شکلات ذوب شده ریخته و تزئین کنید و بعد از اینکه شکلات خودش را گرفته برش بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شیرینی میکادو 

  1. اگر ضخامت لایه های میانی کم باشد لایه ها از هم جدا می شوند.
  2. مواد را زمانی که روی نان می زنید حتما باید گرم باشند تا لایه ها بهم بچسبند وگرنه در هنگام برش از هم جدا می شوند پس اگر در حین زدن مواد میکادو سرد شد حتما کمی مواد را گرم کنید.
  3. می توانید پودر کاکائو را حذف کنید و پودر نارگیل یا اسانس دلخواه را جایگزین کنید.
  4. به دلخواه می توانید به مواد شیرینی پودر هل یا دارچین نیز اضافه کنید.
  5. برای ذوب کردن شکلات برای روی شیرینی آن را بن ماری کنید سپس به آن ۱ ق غذا خوری روغن مایع افزوده تا براق باشد.

همچنین ببینید 

از
5
دیدگاه