طرز تهیه حلوا با آب هویج خوشرنگ و مجلسی به صورت قالبی

طرز تهیه حلوا با آب هویج

 

حلوا با آب هویج یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه یک حلوای مجلسی می باشد که شما می توانید به یک آب هویج نیم لیتری به راحتی در خانه تهیه کنید. این حلوای خوشمزه بسیار ساده بوده و می توانید آن را داخل قالب سیلیکونی بریزید و در یخچال قرا ردهید تا خودش را بگیرد و بعد برگردانید و با خلال های مختلف تزیین کنید و یا می توانید داغ داغ داخل دیس کشیده و به صورت دلخواه تزیین کنید. حلوا با آب هویج همان طور که مشخص است با آب هویج تهیه می شود و شما اگر مقداری آب هویج در خانه دارید دست به کار شوید این حلوای خوشمزه را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه حلوا با آب هویج خوشرنگ و خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا با آب هویج

  • آب هویج نیم لیتر
  • شیر ۴۰۰ گرم
  • شکر ۳۰۰ گرم
  • کره ۵۰ گرم
  • وانیل ۱/۴ ق چا یخوری
  • آرد قنادی ۱۵۰ گرم
  • زعفران دم کرده غلیظ نوک ق چای خوری

طرز تهیه حلوا با آب هویج خیلی خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: تفت دادن آرد

آرد قنادی را الک کنید و داخل یک تابه بریزید و برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم باید تفت دهید. دقت کنید حرارت کم باشد تا بوی خامی آرد گرفته شود و نباید خیلی رنگ آرد تغییر کنید و بوی سوختگی بدهد پس هر زمان که بوی خوش آرد بلند شد آرد را از روی تابه بردارید و الک کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید شکر را به همراه آب هویج و شیر داخل یک قابلمه بریزید و هم بزنید تا کمی شکر حل شود و زمانی که مخلوط شد باید وانیل و کمی زعفران را اضافه کنید و در انتها باید آرد روی مواد الک کنید و کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا آرد گلوله نشود و در انتها کره را اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت حلوا با آب هویج

قابلمه را روی حرارت قرار دهید و شعله را ملایم کنید و به آرامی مواد را هم بزنید تا کم کم حلوا به غلظت برسد و آب اضافی آن کشیده شود. دقت کنید پای گاز باشید و مواد را مداوم هم بزنید تا خوب یکدست شود.

مرحله چهارم: تهیه حلوا با آب هویج

وقتی حلوا گهواره شد می توانید داخل دیس کشیده و با مغزیجات دلخواه تزیین کنید و یا می توانید داخل قالب های سیلیکونی بریزید و پشت قاشق خوب فشرده کنید و برای ۱ ساعت در یخچال قرار دهید و بعد از قالب خارج کنید و روی نان ویفر قرار دهید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی دستور پخت حلوا با آب هویج

  1. بهتر است برای این که رنگ حلوا تیره نشود از آرد قنادی استفاده کنید.
  2. این مقدار شکر شیرینی خوبی به حلوا می دهد و اگر آب هویج شما شیرین است می توانید کمی شکر را کم کنید.
  3. زعفران برای خوشرنگ شدن حلوا استفاده شده است که می توانید حذف کنید.

همچنین ببینید

از
4
دیدگاه